2021_03_09_orkla-latvija_2021.gadā_investēs-aspect-ratio-16-9

2021. GADĀ “ORKLA LATVIJA” INVESTĒS VAIRĀK NEKĀ 4,6 MILJONUS EIRO ILGTSPĒJĪGĀ ATTĪSTĪBĀ

2021. gadā “Orkla Latvija” plāno investēt vairāk nekā 4,6 miljonus eiro ilgtspējīgā ražošanas procesu attīstībā, jaunu produktu izstrādē, kā arī darba vides un infrastruktūras uzlabošanā. Uzņēmuma mērķis ir turpināt iemīļoto un vēsturisko zīmolu “Laima”, “Selga”, “Staburadze”, “Ādažu Čipsi”, “Spilva”, “Gutta”, “Everest”, “Latplanta”, “Pedro” un citu attīstību, kā arī stiprināt pozīcijas kā ilgtspējīgam vadošajam plaša patēriņa zīmolu preču uzņēmumam Baltijā.

“Covid-19 izraisītā krīze mainīja mūsu plānus, bet mēs jau pērn proaktīvi reaģējām un pielāgojāmies situācijai, lai rastu risinājumus biznesa nepārtrauktībai, tai pat laikā rūpējoties par darbinieku drošību un veselību. Arī 2021. gadā mēs neapstājamies un turpinām pilnveidoties, gādājot par iecienīto produktu ražošanu atbilstoši mūsu augstajiem kvalitātes standartiem, kā arī radām vēl nebijušas inovācijas Latvijas tirgū. Šogad mēs uzstādīsim jaunas, ilgtspējīgas ražošanas iekārtas mūsu ražotnēs, pilnveidosim darba vidi un infrastruktūru, kā arī mūsu zīmolu produktu sortimentu papildināsim ar vairākiem desmitiem jaunu produktu, kurus izstrādājusi “Orkla Latvija” inovāciju komanda,” uzsver “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

2021. gada lielākie investīciju projekti būs jaunas konfekšu glazēšanas iekārtas uzstādīšana “Laimas” ražotnē, vafeļu griešanas iekārta “Staburadzes” ražotnē, šerbeta ražošanas automatizēšana “Laimas” jaunajā ražotnē un daudzi citi. Papildus tam liela daļa investīciju būtiski uzlabos energoefektivitāti vairākās “Orkla Latvija” ražotnēs, tostarp “Ādažu Čipsu” un “Spilvas”, palīdzot uzņēmumam kopumā radīt par 305 tonnām mazāk CO2 izmešu.

2021. gadā “Orkla Latvija” turpina īstenot ilgtspējas stratēģiju, kas paredz daudzpusīgu pieeju organizācijas darbā piecās fokusa jomās: uzturs un labsajūta, droši produkti, ilgtspējīgi izejmateriāli, atbildība pret vidi, rūpes par darbiniekiem un sabiedrību. Katrā darbības virzienā ir noteikti ilgtermiņa mērķi un uzdevumi, kuru izpilde ir pakāpeniska. Vairāk par “Orkla Latvija” ilgtspējas stratēģiju un progresu iespējams uzzināt šeit: https://orkla.lv/ilgtspeja/.

Tuvāko gadu laikā “Orkla Latvija” fokusā būs divi ievērojami investīciju projekti Ādažos – “Laimas” jaunā ražotne, kā arī jaunā cepumu un vafeļu ražotne. Jau šogad Ādažos durvis vērs “Laimas” ražotne, savukārt plānots, ka jau 2022. gadā tai blakus darbu uzsāks cepumu un vafeļu ražotne.

Kā jau ziņots iepriekš, “Orkla Latvija” mātes uzņēmums nolēma būvēt vēl vienu ražotni Ādažos, blakus “Laimas” jaunajai ražotnei, tādējādi Latvijā būs jau septiņas “Orkla” ražotnes, no kurām trīs atradīsies Ādažos. Jaunā ražotne specializēsies tikai cepumu un vafeļu ražošanā, un būs lielākā šāda veida ražotne Baltijas valstīs un Skandināvijā. Papildus būvniecībai sekos vēl būtiskas investīcijas jaunās iekārtās un ražošanas līnijās, kopumā veidojot pēdējos gados lielākos ieguldījumus Latvijas pārtikas ražošanas nozarē, kas radīs ap 250 jaunu darba vietu. Kopumā ap 75% “Orkla Biscuit Production” ražotnē izgatavoto produktu tiks eksportēti.