Untitled design (24)

“Ādažu” čipsi un “Selga” triumfē “Gada augu produkts 2023″ aptaujā

Sabiedriskā labuma programmas “Augi & Draugi” ikgadējā aptauja “Gada augu produkts” ir noslēgusies, un šogad par uzvarētāju kategorijā “Uzkoda” kļuva sāļo uzkodu zīmola “Ādažu” kartupeļu čipsi “Sīpolīgais mikss”, kamēr zīmola “Selga” sausmaizītes ar saulespuķu sēklām, linsēklām, ķiploku un čili pārslām kategorijā ieņem godpilno otro vietu.

Publiskā balsojuma rezultātā tika noskaidroti sabiedrībā iecienītākie augu produkti septiņās kategorijās – gaļas alternatīva, zivs un jūras produktu alternatīva, piena produktu alternatīva, jogurts, saldējums, gatava maltīte un uzkodas. No kopumā pieteiktajiem vairāk nekā 130 augu izcelsmes produktiem, kas mazumtirdzniecībā nākuši 2023. gadā,  balsojumam žūrija nominēja 52 produktus. Ikgadējā publiskā balsošana noritēja no 30. maija līdz 9. jūnijam, kopā savācot 1414 balsis.

Kā norāda SIA “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons: “Mums kā uzņēmumam, kurš pārstāv vairākus Latvijā iemīļotus un zināmus zīmolus, ir ļoti būtiski ieklausīties patērētāju viedoklī. Mūsu patērētāji ir tie, kuri nosaka zīmolu produktu attīstību un iepazīstina mūs ar jaunajām garšas tendencēm. Tikpat būtiski ir rūpēties par produktu ilgtspēju un tieši šis faktors mudina mūsu sortimentā ieviest arvien jaunus augu valsts produktus. Mūsu ilgtspējas stratēģija paredz iedvesmot cilvēkus piekopt veselīgāku dzīvesveidu un esam pārliecināti, ka iegūtais “Gada augu produkts 2023” tituls mūsu produktiem ir labs pierādījums, ka mūsu centieni tiek novērtēti!”

“Ādažu” čipsi, tajā skaitā kartupeļu čipsi “Sīpolīgais mikss”, tiek gatavoti no pārsvarā Latvijā, speciāli čipsu ražošanai audzētiem kartupeļiem, un zīmols saņēmis Starptautiskās ilgtspējas un oglekļa emisijas (ISCC)  sistēmas sertifikātu ISCC Plus, kas apliecina – kartupeļi, kas izmantoti “Ādažu” čipsu ražošanā, atbilst ilgtspējīgas lauksaimniecības izejvielu ieguves, piegādes un ražošanas principiem.

Savukārt zīmola “Selga” sausmaizītes ar saulespuķu sēklām, linsēklām, ķiploku un čili pārslām ir daļa no zīmola jaunās “Nature” produktu līnijas ar augstu augu valsts sastāvdaļu īpatsvaru, kas ir piemērotas arī veselīga dzīvesveida piekritējiem.

Aptauja “Gada augu produkts” tiek rīkota programmas “Augi & Draugi” ietvaros, kas kopš 2018. gada konsultē uzņēmumus par kvalitatīvu augu valsts produktu un ēdienu ieviešanu un to efektīvu popularizēšanu. Šīs programmas ietvaros tiek izcelti jaunākie un inovatīvākie augu valsts produkti, kas nonākuši Latvijas tirgū.

 

Papildu informācijai:
Laura Bagātā
Komunikācijas vadītāja
SIA “Orkla Latvija”
E-pasts: laura.bagata@orkla.lv
Mobilais tālrunis: +371 26115666
www.orkla.lv