Orkla-Latvija_Rainforest-Alliance_2-aspect-ratio-16-9

Arvien vairāk “Orkla Latvija” zīmolu produktos ir atbildīgi iegūts kakao

“Orkla Latvija” turpina paplašināt saldumu klāstu, kuru ražošanā tiek izmantots atbildīgi iegūts kakao. Ar kakao, kas saņēmis “Rainforest Alliance” sertifikātu, turpmāk tiks ražotas “Laimas” “Mad Milk” piena šokolādes tāfelītes, “Prozit” konfektes, “Selga Treat” cepumi un sāļie zemesrieksti piena šokolādē, kā arī cepumu bumbas piena šokolādēPlānots, ka līdz 2024. gada beigām viss “Laimas” un “Selgas” šokolādes saldumu sortiments tiks ražots no atbildīgi iegūta kakao un šajā pilnveides projektā tiks ieguldīts vairāk nekā pusmiljons eiro.

“Piecu gadu laikā šajā projektā plānojam ieguldīt 600 tūkstošus eiro – uz šīm investīcijām raugāmies kā uz mūsu kopējo ieguldījumu atbildīgas uzņēmējdarbības un pārtikas ražošanas prakses veicināšanā. Pakāpeniska pāreja uz saldumu ražošanu no atbildīgi iegūta kakao, ir mērķtiecīgs solis ceļā uz mūsu ilgtspējas stratēģijā nospraustajiem mērķiem un definētajām darbības jomām, kurām pievēršam īpašu uzmanību. Kā daļa no starptautiskās “Rainforest Alliance” programmas, mēs spējam darboties saskaņā ar atbildīgiem, ētiskiem un uz ilgtermiņa attīstību vērstiem uzņēmējdarbības principiem visā piegādes ķēdē,” stāsta Lineta Mikša, “Orkla Latvija” komunikācijas direktore.

Rainforest Alliance” ir starptautiska nevalstiskā organizācija, kas darbojas vairāk nekā 60 pasaules valstīs. Tā gādā par to, lai tiktu aizsargāti meži, lauksaimniekiem būtu taisnīgi ienākumi, tiktu nodrošinātas cilvēktiesības un mazināta ietekme uz klimatu. Plašāka informācija par programmu, tās darbības principiem, sasniegtajiem rādītājiem un sadarbības partneriem pieejama: www.rainforest-alliance.org/

“Laimas” sortimentu šobrīd veido vairāk nekā 200 dažādi šokolādes saldumi, kā arī tas tiek regulāri pilnveidots un attīstīts. Jaunajā “Laimas” ražotnē Ādažos, kura ir moderna un energoefektīva ar precīzi un ērti plānotu ražošanas plūsmu, tiks nodrošināta efektīva augstas kvalitātes produktu ražošana. Šajā ražotnē ir izbūvēta arī mūsdienīga produktu attīstības laboratorija, kas ļauj attīstīt un pilnveidot arvien jaunus produktus saldumu zīmola “Laima” klāstā, ko baudīt ģimenēm gan Latvijā, gan arī citviet pasaulē.