Cetras-zefiru-pozitivas-ipasibas-kuras-verts-zinat-1024x683-1-aspect-ratio-16-9

ČETRAS ZEFĪRU POZITĪVĀS ĪPAŠĪBAS, KURAS VĒRTS ZINĀT

Plānots, pārdomāts uzturs un fiziskās aktivitātes ir ļoti nozīmīgas, lai dzīvotu pilnvērtīgi un ar prieku. Tieši sabalansēts uzturs un fiziskās aktivitātes sniedz iespēju baudīt dzīvi un palutināt sevi ar saldumiem. Saldumu klāsts ir plašs un daudzveidīgs, taču daži saldumi ir ar īpašu pievienoto vērtību. Populārākais našķis nereti ir tieši tumšā šokolāde, bet tas nav vienīgais saldums ar pievienoto vērtību. Īpašs saldums ir arī zefīrs, tādēļ Latvijā mīlētākais saldumu zīmols “Laima” sadarbībā ar Latvijas Diētas ārstu asociāciju iepazīstina ar četrām pozitīvām zefīra īpašībām, kuras ir vērts zināt.

““Laimas” zefīrs nepārprotami ir našķis, bet šis našķis ir viegls un gaisīgs saldums, kas nesatur taukus. Tā pamatmasas sastāvā ir dabisks ābolu biezenis, kas satur dažādas vērtīgas šķiedrvielas, kā arī olu baltums, sniedzot pievienoto vērtību. Lai arī šī našķa sastāvā ir cukurs, mērenās devās, tas tomēr spēj radīt pozitīvu efektu uz cilvēku – ne tikai apmierinājumu par saldumu, bet arī uzturvērtības ziņā,” uzsver diētas ārsts Andis Brēmanis.

  1. Zefīru sastāvā ir ābolu biezenis – līdz ar to zefīros ir tik ļoti vērtīgais ābolu pektīns. Tā ir šķiedrviela, kas veicina zarnu trakta darbību, labi attīra žultsvadus, samazina toksīnu līmeni asinīs un palīdz atjaunot zarnu mikrofloru. Ābolu pektīns palēnina ogļhidrātu, tieši cukura uzsūkšanās ātrumu no gremošanas trakta asinīs, turklāt pektīns regulē zarnu darbību un palīdz izvadīt no organisma dažādus toksiskus savienojumus, tai skaitā smagos metālus.
  2. Pektīna klātbūtne ēdienkartē pozitīvi ietekmē arī holesterīna vielmaiņu. Pektīns samazina ar uzturu uzņemtā holesterīna uzsūkšanos asinīs. Līdzīgi tas kavē arī žultsskābju uzsūkšanos no gremošanas trakta, kas arī ir iesaistītas holesterīna vielmaiņā.
  3. Zefīra viena no sastāvdaļām ir arī olas baltums, kas ir vērtīgs olbaltumvielu avots. 100 gramos olas baltuma ir aptuveni 11 grami olbaltumvielu, kas ar gremošanas fermentu palīdzību pilnībā tiek sadalītas un spēj uzsūkties divu līdz trīs stundu laikā. Jāatzīmē, ka olas baltuma olbaltumvielas satur visas cilvēka organismam nepieciešamās aminoskābes vēlamajās proporcijās – arī neaizvietojamās, kuras pats organisms nespēj sintezēt.
  4. Ņemot vērā “Laimas” zefīra sastāvu, tas ir labs našķis, bet ar zināmu enerģētisko vērtību, kas jāņem vērā tiem, kuri dažādu iemeslu dēļ rūpīgi seko līdzi kaloriju un cukura patēriņam. Vienā “Laimas” vaniļas zefīrā ir 114 kcal, kas ir 6% no dienas minimuma, līdz ar to tas lieliski iederēsies ikdienas sabalansētajā ēdienkartē kā garda uzkoda.

“Laima” ir atpazīstamākais saldumu zīmols Baltijā, kas apvieno visas Latvijas saldumu rūpniecības vēsturi vairāku gadsimtu garumā. Kopumā “Laimas” zefīru ražotnē gadā tiek saražotas vairāk nekā 600 tonnas zefīru. Pašlaik “Laimas” produktu portfelī ir vairāk nekā 200 dažādu produktu, kas pieejami Latvijā un ārvalstīs. “Laimas” produkcija ir nopērkama 20 pasaules valstīs.

Par Latvijas Diētas ārstu asociāciju:

Latvijas Diētas ārstu asociācija ir dibināta 1992. gadā. Tā ir profesionāla organizācija, kas apvieno Latvijā praktizējošos diētas ārstus jeb dietologus. Viens no darbības virzieniem ir veselīga dzīvesveida – jo īpaši veselīga uztura popularizēšana. Sadarbībā ar pārtikas ražotājiem tiek risināta jaunu, veselību veicinošu produktu izstrādāšana, tādējādi popularizējot un ieviešot Latvijā jaunākās zinātniskās un praktiskās atziņas dietoloģijas jomā.

Par “Orkla Latvija”:

“Orkla Latvija” ir organizācija, kas apvieno divus uzņēmumus – SIA “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” un SIA “Orkla Foods Latvija”, kuru kopējais apgrozījums 2017. gadā bija 112,6 miljoni eiro. “Orkla” ir eksperts spēcīgu vietējo zīmolu attīstībā, saglabājot to produktu tradīcijas, vērtības un modernizējot ražošanas procesus. “Orkla Latvija” pārstāv tādus Latvijā iemīļotus zīmolus kā “Laima”, “Selga”, “Staburadze”, “Ādažu Čipsi”, “Taffel the Original Snacks”, “Pedro”, “Spilva”, “Gutta”, “Everest”, “Latplanta”, “Abba” un citus.