2020_04_16_aztec_razotne_ekspluatacija_orkla_2-1024x515-1-aspect-ratio-16-9

EKSPLUATĀCIJĀ NODOTA “LAIMAS” JAUNĀ RAŽOTNE ĀDAŽOS

Apsteidzot plānoto būvniecības grafiku par gandrīz mēnesi, 16. martā ekspluatācijā nodota jaunā “Laimas” ražotne. Tā dod iespēju ne vien radīt iecienītos saldumus mūsdienīgā vidē, bet arī paver plašus sadarbības apvāršņus ar citiem “Orkla” grupas uzņēmumiem.

“Mūsdienīgā “Laimas” ražotne sastāv no piecām būvēm – divstāvu ražotnes ēkas un vairākām būvēm tehniskām vajadzībām. Kopējā platība 7 820m2. Būvniecībā izvēlēti un izmantoti augstākās kvalitātes materiāli, lai realizētu pasūtītāja uzstādīto mērķi – uzbūvēt pēc augstākajiem kvalitātes standartiem energoefektīvu un drošu ražotni. Viens no lielākajiem izaicinājumiem projektā bija inženiersistēmu izbūve. Tās ir ļoti apjomīgas, darbietilpīgas un pielāgotas četriem dažādiem temperatūras un mitruma režīmiem, kas nepieciešami konfekšu ražošanas procesam. Lai gan no ārpuses ēka var šķist vienkārša, tās infrastruktūra ir komplicēta un maksimāli digitalizēta. Ražotnei piešķirta arī A energoefektivitātes klase,” stāsta “Merks” projektu vadītājs Mihails Peščinskis.

“Būvējot jaunās “Laimas” mājas, mums bija vienreizēja iespēja radīt ēku, kas ir pielāgota ražošanas tehnoloģijām, nevis otrādi. To arī mērķtiecīgi darījām, lai ievērotu visas ražošanas plūsmas. Respektīvi, ražošana būs efektīva un precīza, garantējot produktu kvalitāti. Tāpat tā būs funkcionāla un ērta vairāk nekā 100 ražotnē strādājošajiem. Tie būs pavisam cita līmeņa darba apstākļi, ar kuriem esam nepacietīgi iepazīstināt mūsu darbiniekus,” uzsver “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Līdz ar ražotnes nodošanu ekspluatācijā ir jāuzsāk nākamais, noslēdzošais posms. Proti, ražošanas līniju pārcelšana, uzstādīšana un testa produktu ražošana. Šobrīd uzņēmuma prioritāte ir darbinieku drošība un veselība. Tādēļ, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas stāvokli un drošības pasākumus, minētais process ir atlikts un tiks īstenots, tiklīdz tas būs iespējams.

Taču pagaidām Rīgā turpinās “Laimas” saldumu ražošana ar specializāciju, ražojot šokolādes konfektes, šokolādes un graudaugu batoniņus, šerbetus, zefīrus, vafeļu konfektes, vafeļu tortes, marmelādes un arī “Laimas” ekskluzīvos, ar rokām gatavotos saldumus.

2020_04_16_aztec_razotne_ekspluatacija_orkla_4-aspect-ratio-4-3
2020_04_16_aztec_razotne_ekspluatacija_orkla_3-aspect-ratio-4-3
2020_04_16_aztec_razotne_ekspluatacija_orkla-aspect-ratio-4-3

Projekts “Investīcijas SIA «Orkla Confectionery & Snacks Latvija» ražošanas modernizācijā, jaudu palielināšanā, jaunu produktu un inovāciju ieviešanā” tiek īstenots ar ELFLA atbalstu. Projekta ID numurs 17-00-A00402-000091.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē: https://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020_lv