gutta_3-1024x683-1-aspect-ratio-16-9

“Guttas” mazā iepakojuma sulas kļūst videi draudzīgākas, pakāpeniski pārejot uz papīra salmiņiem

Turpinot savus ilgtspējas stratēģijā noteiktos mērķus un ievērojot Eiropas līmenī noteiktos vides aizsardzības pasākumus, “Orkla Latvija” veic pakāpenisku pāreju no plastmasas salmiņu izmantošanas, aizstājot tos ar videi draudzīgākiem papīra salmiņiem.

“Pāreja uz videi draudzīgāku materiālu izmantošanu ir likumsakarīga. Vispirms jau tāpēc, ka mums, “Orkla Latvija”, ir svarīgi sasniegt savus ambiciozos mērķus, lai pārtikas ražošana un arī patērēšana būtu ilgtspējīga. Vienlaikus ir svarīgi visiem nozares spēlētājiem ik dienu ieviest iniciatīvas, ar kurām ikviens no mums var palīdzēt sasniegt Eiropas Savienībā (ES) noteiktos vides aizsardzības mērķus. “Guttas” mazās suliņas un “Drako” sulas dzērieni ir iecienīts produkts gados jaunākiem patērētājiem un viņu ģimenes locekļiem, tādēļ, pakāpeniski pārejot uz videi draudzīgāku salmiņu izmantošanu, arī šādā veidā rosināsim arvien vairāk pievērsties dabas aizsardzības jautājumiem,” stāsta Lineta Mikša, “Orkla Latvija” komunikācijas direktore.

Pāreja uz papīra salmiņu izmantošanu norisināsies pakāpeniski – patlaban suliņas ar videi draudzīgiem salmiņiem ir “Guttas” apelsīnu sulai, “Drako” aveņu-melleņu un zemeņu-ābolu sulas dzērieniem. Plānots, ka līdz šī gada beigām arī pārējās suliņas būs pieejamas ar papīra salmiņiem.

Jau ziņots, ka “Orkla” ir viens no pirmajiem uzņēmumiem, kas, parakstot ES Rīcības kodeksu attiecībā uz atbildīgu pārtikas uzņēmējdarbību, ir apņēmies sasniegt Savienības ilgtspējas mērķus pārtikas ražošanas nozarē. ES Rīcības kodekss nosaka septiņus vispārīgos mērķus, starp kuriem ir veselīga un ilgtspējīga uztura veicināšana, efektīva resursu izmantošana, pārtikas izšķērdēšanas samazināšana un klimata neitralitātes panākšana, atbildīga sagāde, ilgtspējīga ražošana, aprites vērtību ķēdes un ilgtspējīga izaugsme, kā arī vērtības radīšana. Attiecībā uz katru no šiem mērķiem “Orkla Latvija” ir izstrādājusi savas apņemšanās, tādējādi stiprinot savus pūliņus, lai sasniegtu savus ilgtspējas mērķus.

gutta_1-edited-aspect-ratio-4-3