orkla-latvija_adazu_cipsu_automatizacija-1024x610-1-aspect-ratio-16-9

INVESTĒJOT 1,2 MILJONUS EIRO, “ĀDAŽU ČIPSU” RAŽOTNĒ AUTOMATIZĒ PAKOŠANAS PROCESUS

“Orkla Latvija” investējusi 1,2 miljonus eiro ražošanas procesu uzlabošanā, iegādājoties un uzstādot čipsu ražotnē jaunu pakošanas automatizācijas iekārtu. Robotizētā sistēma, kas sastāv no pieciem paralēlā savienojuma jeb “Delta” tipa robotiem, divām kastu formēšanas iekārtām un viena vākotāja, kopā automātiski formē kasti, sapako čipsu paciņas kastēs un uzliek vāku.

“Mēs veicam nepārtrauktus uzlabojumus, lai nodrošinātu patērētājiem labāko pieredzi, lietojot mūsu zīmolu produktus. Vienlaikus mums ir svarīgi paveikt darbu efektīvi, kā arī cīnīties ar darba spēka trūkumu šodien un nākotnē. Līdz ar jaunās pakošanas iekārtas uzstādīšanu darba ražīgums pieaug par 15 līdz 20 procentiem, kas ir nozīmīgs panākums ceļā uz darba efektivitātes kāpināšanu. Šis ir ieguldījums ne tikai mūsu “Ādažu Čipsu” ražotnes konkurētspējā šodien un ilgtermiņā, bet arī kopējā uzņēmuma tālākajā attīstībā,” uzsver uzņēmuma “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Kopš 2012. gada “Orkla Latvija” “Ādažu Čipsu” ražotne ir dubultojusi kopējos ražošanas apjomus. Gada laikā zīmoliem “Ādažu Čipsi” un “Taffel The Original Snacks” tiek saražotas vairāk nekā 5 000 tonnas kartupeļu čipsu un citu sāļo uzkodu.

Procesu modernizēšana un automatizācija, lai atbilstu mūsdienīgas ražotnes principiem, ir viens no lielākajiem projektiem šajā gadā “Ādažu Čipsu” ražotnē, jo pieprasījums pēc kartupeļu čipsiem ievērojami palielinās, kā arī “Orkla Latvija” ražo produkciju citiem “Orkla” grupas uzņēmumiem Skandināvijā, līdz ar to līdzšinējā ražošanas jauda  bija nepietiekama. Jaunā, robotizētā sistēma veicina ne tikai jaudas palielināšanu, bet arī sekmē precīzāku ražošanas plānošanu, kā arī  palīdz izslēgt kļūdu iespējamību ražošanas procesā.

Šis projekts īstenots ar Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējumu, piesaistot Eiropas Savienības līdzekļus