003298200004-aspect-ratio-16-9

Kā filmēšanos Ādažu Čipsu reklāmā pirms vairāk nekā 20 gadiem šodien atceras Arstarulsmirus

Pavisam nesen “Ādažu” čipsu cienītāji balsojumā noteica, kurām “Ādažu” čipsu agrākajām garšām jāatgriežas veikalu plauktos, par uzvarētāju atzīstot bekona čipsus, EGO čipsus un kartupeļu ripuļus. Savukārt mēs uzrunājām pirmo un atmiņā visvairāk palikušo “Ādažu” čipsu reklāmas seju – mūziķi, mākslinieku un producentu Arstarulsmirus (arī Gustavo), kurš daudziem palicis atmiņā no zīmola 90. gadu klipiem, jautājot: “Kurš gan nezin “Ādažu” čipsus”?

“Filmējoties pirmajā klipā man bija 18, 19 gadi, bet izskatījos vismaz par pieciem gadiem jaunāks”, atceras Arstarulsmirus. “Tajā periodā biju ļoti noskaņots tam, ka būšu grupā FACT un uz priekšdienām – nopietns reperis, bet klipa reklāmā tēls bija tāds jancīgs, pretējs tam, kā es sevi tobrīd jutu.  Vienojāmies ar klipa režisoru Viktoru Vilku, ka līdzās honorāram, ko man maksāja par dalību, viņš nofilmēs arī grupas FACT pirmo videoklipu. Viktors piekrita un tad arī es ļāvos filmēšanas procesam, kas bija aptuveni trīs dienas, ļoti daudz lokācijas – gan Rīgā, gan ārpus tās, katru kadru filmējot citā vietā. Piemēram, klipā ir kadrs, kur skrienu, metu bumbu grozā, pat neatceros vai tā trāpa vai nē, bet šo kadru filmēt braucām tālu ārpus Rīgas, kur bija konkrēts pagalms, kas bija izvēlēts kā filmēšanas lokācija,” stāsta Arstarulsmirus.

 

Ārpus Rīgas filmēts arī viens no kadriem, kas daudziem joprojām labā atmiņā, un, iespējams, visvairāk asociējas ar tā laikā “Ādažu” čipsu reklāmu: “Kadrs, kurā nēsājos pa pļavu saucot “virpuļi, virpuļi”? Atceros, ka Viktors vilks gribēja redzēt vairāk intensitātes, dabūt manī zēnisko intonāciju, nedaudz naivu un labsirdīgu, kam es iekšēji pretojos, bet  filmējām tik ilgi, kamēr arī sanāca tā, kā viņām gribējās.  Un, lai arī pirms katra kadra filmēšanas bija visai daudz mēģinājumu, vēlāk man nācās arī studijā pārrakstīt atsevišķas vietas, kas neskanēja tā, kā bija iecerēts.”

 

Vaicāts, ko Arstarulsmirus nopircis par reklāmas honorāru, godīgi atzīst: “Īsti vairs neatceros, bet varu tikai pieņemt, zinot savas intereses tolaik  – noteikti bija botas un, tā kā tolaik jau biju sācis kolekcionēt plates, domāju, ka nopirku arī vairākas plates.”

 

Viņs filmējies vairākās “Ādažu” čipsu reklāmās, bet īpaši atmiņā palikusi speciālas Ziemassvētku sērijas filmēšana dažus gadus pēc dalības pirmajās trīs reklāmās: “Filmēšanai bija noīrētas Rīgas kinostudijas telpas un dienu iepriekš, skeitojot es nokritu uz sejas. Lecot man neveiksmīgi izslīdēja dēlis, nepaspēju pielikt rokas priekšā un atsitos ar seju. Man bija bail to kādam pateikt, jo sapratu, ka labi nebūs – filmēšana ir ieplānota, viss sagatavots. Toreiz es režisoram Viktoram Vilkam teicu, ka man uz ielas piesējās, piekāva un tas likās pieņemamāks variants, bet Viktors bija ļoti, ļoti dusmīgs!”

 

Šodien, ieejot veikalā un redzot “Ādažu” čipsus, tie viņam asociējas ar stāstiem par laiku pirms vairākiem gadiem, savukārt, ja šodien  atkal piedāvātu filmēties, Arstarulsmirus smejoties atzīst, ka visa pamatā būtu stāsts, ko vēlamies izstāstīt.

 

Starp citu, reklāmas filmēšanas laikā Arstarulsmirus visvairāk garšojuši tieši kartupeļu salmiņi, tie paši, par ko klipā stāsta, ka tie visvairāk garšojot tētim.

 

Trīs “Ādažu” čipsu agrākās garšas, kas balsojumā tika atzītas par uzvarētājām, sortimentā uz laiku atgriezīsies rudenī.