Rainforest-17-rel-aspect-ratio-16-9

“Laimas” jaunā ražotne saņem “Rainforest Alliance” sertifikāciju, kas apliecina ilgtspējīga kakao izmantošanu

Latvijas lielākā saldumu zīmola “Laima” jaunā ražotne saņēmusi “Rainforest Alliance” sertifikāciju, kas apliecina ilgtspējīgi iegūta kakao izmantošanu “Laimas” saldumu ražošanā. Jau kopš 2021. gada “Laima” ir uzsākusi pakāpenisku pāreju uz atbildīgi iegūta kakao izmantošanu savas produkcijas ražošanā.

“Laimas stāsts ir par uzmanīgi atlasītām augstākās kvalitātes izejvielām, par rūpīgi glabātām receptēm un saldumu meistaru gadu desmitos uzkrātām prasmēm, par garšu, kuru nesajaukt ar nevienu citu, par zīmola tradīcijām, kas tiek turpinātas jau vairāk nekā 153 gadus. Tagad Laima papildina savu stāstu ar ilgtspējas aspektu un atbildīgi iegūtām izejvielām,” skaidro “Orkla Latvija” komunikācijas vadītāja Lineta Mikša.

 

Pašlaik ar “Rainforest Alliance” sertificētu kakao ir ražotas visas “Laimas” šokolādes tāfelītes, “Prozit” konfekšu kārbas, zīmola “Laima” šokolādes dražejas,  konfektes “Rudzupuķe”, “Vētrasputns” u.c. produkti.

 

“Laimas” saldumu ražošanā tiek izmantots tikai augstākās kvalitātes kakao, kas tiek iepirkts Ganā un Kotdivuārā. Abas šīs valstis kopā veido gandrīz 70% no pasaules kakao apjoma. Kakao ir galvenā šokolādes sastāvdaļa, tādēļ tā ieguves praksei, izcelsmei un kvalitātei ir būtiska nozīme. Kakao koku audzēšana ir iespējama tikai noteiktos apstākļos, tieši tādēļ lielākā daļa kakao koku aug tikai šaurā apvidū ap ekvatoru. Diemžēl reģionos, kuros tiek īstenota kakao koku audzēšana, augļu novākšana un nodošana pārstrādei, kā arī iedzīvotāju ikdiena ir sarežģīta dažādu ekonomisko un sociālo apstākļu dēļ.

 

Bezpeļņas organizācija „Rainforest Alliance“ rūpējas par to, lai lauksaimnieki, tostarp kakao audzētāji, ieviestu ilgtspējīgas metodes, kas mazina savu ietekmi uz klimatu, aizsargā augsni un mežus, nodrošina darbiniekiem taisnīgus ienākumus, kā arī garantē cilvēktiesības u.c. aspektus. Papildus tam, lai iegūtu “Rainforest Alliance” sertifikāciju, “Laimas” ražotne un tās noliktavas ir veiksmīgi izgājušas organizācijas auditu.

 

“Iegādājoties šokolādi, ikviens var veikt apzinātu izvēli, lai sniegtu savu ieguldījumu ilgtspējības veicināšanā gan pret dabu, gan cilvēkiem, kuri ievāc un pārstrādā kakao. Tā ir izpratne par mūsu kopīgo atbildību un zīmols Laima vēlas patērētājiem šo izvēli sniegt,” uzsver Lineta Mikša.

 

Atbildīgi iegūta kakao izmantošanu uz “Laimas” produktu iepakojumiem norāda “Rainforest Alliance” logo.   Plānots, ka līdz 2024. gada beigām viss “Laimas” šokolādes saldumu sortiments tiks ražots no atbildīgi iegūta kakao.

 

Latvia-Orkla-Latvija-SIA-Ceritificate_page-0001-aspect-ratio-4-3
Latvia-Orkla-Latvija-SIA-Ceritificate_page-0002-aspect-ratio-4-3