apbalvojums-1024x776-1-aspect-ratio-16-9

“Laimas” jaunā ražotne skatē “Gada labākā būve Latvijā 2020” saņem vairākus apbalvojumus!

2021.gada 21.septembrī, būvniecības nozares nozīmīgākajā notikumā “Gada labākā būve Latvijā 2020”, “Laimas” jaunā ražotne saņēmusi divus apbalvojumus.

2. vietu kategorijā “BIM objekts” (Būves informācijas modelis) un 3. vietu kategorijā “Publiskā jaunbūve, ražošanas ēka”.

Jaunā un mūsdienīgā “Laimas” ražotne sastāv no piecām būvēm – divstāvu ražotnes ēkas un vairākām būvēm tehniskām vajadzībām. To kopējā platība ir 7 820m2. Būvniecībā izvēlēti un izmantoti augstākās kvalitātes materiāli, lai realizētu pasūtītāja uzstādīto mērķi –– uzbūvēt pēc augstākajiem kvalitātes standartiem energoefektīvu un drošu ražotni. Viens no lielākajiem izaicinājumiem projektā bija inženiersistēmu izbūve. Tās ir ļoti apjomīgas, darbietilpīgas un pielāgotas četriem dažādiem temperatūras un mitruma režīmiem, kas nepieciešami konfekšu ražošanas procesam. Lai gan no ārpuses ēka var šķist vienkārša, tās infrastruktūra ir komplicēta un maksimāli digitalizēta. Ražotnei piešķirta arī A energoefektivitātes klase,” stāsta “Merks” projektu vadītājs Mihails Peščinskis.

Šogad skatē “Gada labākā būve Latvijā” par labāko tituliem cīnījās vairāk nekā 90 pieteiktie objekti, no kuriem tikai 48 iekļuva finālā.

Ik gadu skatē “Gada labākā būve Latvijā” tiek godināti un izcelti izcilu būvju, vēsturisku ēku, ceļu infrastruktūras un ainavu jaunieguvumi Latvijā.

Skati rīko Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar 15 būvniecības nozares nevalstiskajām organizācijām, Būvniecības valsts kontroles biroju, VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāti un nozares žurnālu “Būvinženieris”.

apbalvojums-1024x776-1-aspect-ratio-4-3
diploms2-aspect-ratio-4-3
diploms1-aspect-ratio-4-3