Relizei-aspect-ratio-16-9

“Laimas” jaunās ražotnes Ādažos attīstība rit pēc plāna; būvniecība sāksies vasarā

Šī gada 6. decembrī Latvijas vadošais konditorejas uzņēmums “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” ar “Colliers International” starpniecību noslēdzis līgumu par zemes iegādi Ādažos “Laimas” ražotnes būvniecībai. Pirkuma līgums paredz zemes iegādi, kā arī ārējo komunikāciju – ceļu pievadu, ūdens, gāzes, elektrības, kanalizācijas, meliorācijas un optiskā interneta izbūvi iegādātajam zemes gabalam.

Pirms līguma parakstīšanas tika veikta zemes ģeoloģiskā un ekoloģiskā izpēte, lai pārliecinātos par zemes atbilstību un grunts kvalitāti. Rezultāti apliecināja, ka zeme nav piesārņota un tā ir droša ražotnes celtniecībai.

Vienlaikus ir izstrādāts jaunās “Laimas” ražotnes būvprojekts, kas ir iesniegts Ādažu novada domē un ir saņemta būvatļauja, lai varētu turpināt darbu pie detalizētāka tehniskā projekta izstrādes. Būvprojektu pilnībā paredzēts pabeigt nākamā gada maijā, savukārt ražotnes celtniecību plānots sākt 2018. gada vasarā un pabeigt līdz 2019. gada pirmajam ceturksnim, lai 2019. gada nogalē varētu sākt pilnvērtīgu ražošanu jaunajā ēkā.

“Esam gandarīti, ka jaunās “Laimas” ražotnes būvniecības projekts rit pēc plāna. Līdz ar zemes iegādi un būvniecības projekta iesniegšanu mēs uzņemam strauju attīstības kursu. Papildus tam jaunā “Laima” ražotne atradīsies uz pilnībā jaunbūvētas ielas, kuru nosauks par Laimas ielu. Ar šādu iniciatīvu mēs vērsāmies Ādažu domē un deputāti Ādažu domes sēdē ideju ir atbalstījuši,” stāsta Toms Didrihsons, “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs.

Esam patiesi lepni uzņemt Ādažos jauno “Laimas” ražotni un sadarboties ar “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” šī projekta īstenošanā. Šis ir vēl viens spēcīgs apliecinājums tam, ka Ādaži ir lieliski piemēroti ražošanas uzņēmuma attīstībai gan infrastruktūras, gan lokācijas ziņā. Kā arī, atzīmējot šo nozīmīgo notikumu, pēc uzņēmuma iniciatīvas esam devuši ražotnes atrašanās vietai ielas nosaukumu “Laima”,” uzsver Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks.

Kā ziņots iepriekš, uzņēmums nākamo trīs gadu laikā investēs līdz pat 20 miljoniem eiro jaunās “Laimas” ražotnes būvniecībā un turpmākā attīstībā. Šīs ir vienas no lielākajām investīcijām pārtikas nozarē Latvijā un tās papildina vairāk nekā 16 miljonus eiro, ko pēdējo divu gadu laikā “Orkla” jau ieguldījusi saldumu un uzkodu biznesā.

Attēlā, parakstot līgumu, no labās:

“Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons
Sabre Group valdes priekšsēdētājs Edward Bowen
“Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes loceklis Jevgenijs Fedjaņins