Muzejs_klase-18-1-aspect-ratio-16-9

“Laimas” šokolādes muzejs svin 10 gadu jubileju

Šodien, 18. decembrī, aprit desmit gadi, kopš Miera ielā savas durvis pirmajam apmeklētājam vēris lielākais saldumu muzejs Baltijā – “Laimas” šokolādes muzejs, kas pastāvēšanas laikā sagaidījis vairāk nekā 300 tūkstošus viesu.

“Laimas” šokolādes muzejs ļauj ikvienam saldummīlim izsekot vairāk nekā 150 gadu seniem šokolādes tapšanas pirmsākumiem – muzejs ir vieta, kur izzināt “Laimas” vēsturi kopš tās pirmsākumiem 1870. gadā, ļaujot ar visām maņām – sajūtot, sadzirdot, garšojot un redzot iepazīt šokolādes ražošanas tradīcijas Latvijā.

Ik mēnesi “Laimas” šokolādes muzeju apmeklē interesenti no aptuveni trīsdesmit dažādām valstīm, tostarp, ASV, Japānas, Singapūras, Ķīnas, arī Eiropas. Ārvalstu apmeklētāju TOP5 veido viesi no Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Polijas un Vācijas un gada laikā gan pašmāju, gan ārzemju viesu cienastam tiek nodrošināta aptuveni 1 tonna šokolādes konfekšu.

Desmit gadu laikā esam uzņēmuši vairāk nekā 300 tūkstošus viesu. Muzeja apmeklējums ir aizraujošs pieredzes piedzīvojums ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem un ikvienam, kurš sevi var saukt par  šokolādes cienītāju. Šo gadu laikā muzejā esam sagaidījuši gan tos, kuri vēlas iepazīt šokolādes vēsturi, gan arī tos apmeklētājus, kuri vēlas nosvinēt svētkus neierastā atmosfērā – sākot no bērnu ballītēm līdz īpašai pieturvietai kāzu dienā, veidojot atmiņā paliekošus un saldus suvenīrus no šokolādes. Muzejā svētku gaisotne ir nepārtraukti, jo ļauj ikvienam aizceļot bezrūpībā, kas atgādina bērnību un šokolādes vilinājumu. Ik gadu svinam Šokolādes svētkus, kad ikviens apmeklētājs var darboties šokolādes darbnīcā, cienāties ar gan jau labi pazīstamiem, gan nesen tapušiem šokolādes gardumiem, kā arī baudīt aizraujošu mākslas programmu. Tāpat esam īstenojuši dažādus citus sabiedrībai interesantus un aizraujošus svētkus, piemēram, svinīgā pasākumā godinot Latvijā dzīvojošās Laimas, kad jaunākajai svētku dalībniecei bijis vien 4 mēneši, bet vecākajai – 87 gadi,” stāsta “Laimas” šokolādes muzeja vadītāja Gunita Balcere, kura muzejā strādā teju kopš tā pirmsākumiem – astoņus gadus. “Varam lepoties ar muzeja kolekcijā esošajiem unikālajiem šokolādes vēstures lieciniekiem. Piemēram, senākais eksponāts, kas atrodams muzejā, ir 129 gadus veca šokolādes figūra – lellīte, kas tapusi 1894. gadā, Teodora Rigerta fabrikā Rīgā. Jāpiebilst, ka Rigerta fabrikai ir nozīmīga loma Latvijas saldumu ražošanas un vēlāk arī “Laimas” vēsturē. Muzejā aplūkojamie eksponāti daudzus aizved atmiņās par bērnību, it sevišķi, apskatot vēsturiskos konfekšu un šokolādes tāfelīšu iepakojumus. Muzejā var apskatīt arī vienu no pirmajiem konfektes “Serenāde” iepakojumiem un to seno vārāmo katlu, šī ir viena no senākajām “Laimas” konfektēm, kā ražošana sākta 1937. gadā un joprojām ir pircēju iecienīta.”

Ja vēl nav nācies būt “Laimas” šokolādes muzejā, aicinām viesos gan lielus, gan mazus – šeit ne tikai var izzināt šokolādes tapšanas vēsturi, bet arī pats var kļūt par saldumu meistaru, radošajās darbnīcās izveidojot savas šokolādes konfektes.

Vairāk par “Laimas” šokolādes muzeju: www.laimasokoladesmuzejs.lv

 

Papildu informācijai:

Laura Bagātā

Komunikācijas vadītāja

SIA “Orkla Latvija”

E-pasts: laura.bagata@orkla.lv

Mobilais tālrunis: +371 26115666

www.orkla.lv

Publicitates_foto_1-aspect-ratio-4-3
Publicitates_foto_3-scaled-aspect-ratio-4-3