Dazadas_kopa-13-aspect-ratio-16-9

Noslēgts darījums par svaigās pārtikas ražošanas biznesa pārdošanu

“Svaigās pārtikas ražošana ir augošs bizness, tomēr tirgū dominē privāto preču zīmju produkti, kuru ražotājs vienlaikus esam mēs paši – “Orkla Latvija”. Tirgus specifikas dēļ šis ir vienīgais biznesa virziens, kur “Orkla Latvija” galvenokārt pilda ražotāja funkciju citu preču zīmju produktiem. Ņemot vērā, ka svaigās pārtikas ražošana nav mūsu centrālā kompetence, tika lemts par šīs daļas biznesa nodošanu attiecīgās kategorijas profesionāļu rokās, lai mēs varam turpināt attīstīt spēcīgus vietējos zīmolus mūsu pamata kompetences jomās,” skaidro Toms Didrihsons, “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētājs.

 

Darījums paredz SIA “Fresh Food Production”, tajā skaitā “Pedro” zīmola un ražošanas iekārtu nodošanu jaunajam īpašniekam, ģimenes uzņēmumam “Mantinga”. “Mantinga” specializējas gan gatavo, gan saldēto maizes un maizes pusfabrikātu ražošanā Lietuvā kopš 1998.gada un piedāvā vairāk nekā 400 produktu klāstu, eksportējot savus produktus uz 35 pasaules valstīm, tajā skaitā arī Latviju. Jaunais īpašnieks vēlas stiprināt savas pozīcijas Latvijā, kas jau pašlaik ir lielākais viņu eksporta tirgus.

 

Visi darbinieki saglabās savas pozīcijas un ražošanas aktivitātes turpināsies, nodrošinot augstas kvalitātes produkciju klientiem no Latvijas.