LF_V2_0021-CC-1024x576

“ORKLA CONFECTIONERY & SNACKS LATVIJA” IZSLUDINA IEPIRKUMU PAR “LAIMAS” ŠOKOLĀDES RAŽOTNES BŪVNIECĪBU

Latvijā vadošais šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmums “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” izsludinājis iepirkumu, lai izvēlētu būvnieku jaunās “Laimas” ražotnes celtniecībai Ādažos.

Šobrīd turpinās darbs pie jaunās ražotnes dizaina projekta ar mērķi sākt ražotnes būvniecību Ādažos 2019. gada pavasarī, lai jau 2020. gadā varētu uzsākt pilnvērtīgu ražošanu jaunajā ēkā. Līdz šim jau ir sagatavoti pievadceļi un pieslēgumi infrastruktūrai, kā arī ražotnes iela nodēvēta Laimas vārdā.

“Mēs šobrīd esam unikālā attīstības posmā, kurā ar rūpīgu un pārdomātu plānošanu liekam pamatus ievērojamām izaugsmes iespējām nākotnē. Mums ir stabili plāni tālākai zīmola “Laima” attīstībai Latvijā, stiprinot tā konkurētspēju un pilnveidojot sortimentu. Mēs esam gandarīti, ka Latvijā varam īstenot šāda mēroga investīciju projektu, kas sniegs ieguldījumu ne tikai uzņēmuma, bet arī reģiona attīstībā,” uzsver “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

“Laimas” sortimentu veido vairāk nekā 200 dažādi šokolādes saldumi un tas turpina pilnveidoties un attīstīties. Līdz pat jaunās ražotnes darbības uzsākšanai Rīgā turpināsies “Laimas” saldumu ražošana ar specializāciju šokolādes konfekšu, šokolādes un graudaugu batoniņu, šerbetu, zefīru, vafeļu konfekšu, vafeļu toršu, marmelāžu un arī “Laimas” ekskluzīvo, ar rokām gatavoto saldumu ražošana.

“Laimas” Latvijas komanda turpina strādāt pie inovatīvām receptūrām, kas tiek veidotas Latvijā, turklāt jaunajā “Laimas” ražotnē Ādažos atradīsies moderna attīstības laboratorija, kas ļaus attīstīt un pilnveidot arvien jaunus “Laimas” produktus.

Kā ziņots iepriekš, “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” nākamo divu gadu laikā investēs vairākus miljonus eiro jaunās “Laimas” ražotnes būvniecībā Ādažos un zīmola turpmākā attīstībā. Šīs ir vienas no lielākajām investīcijām pārtikas nozarē Latvijā un tās papildina vairāk nekā 23 miljonus eiro, ko pēdējo četru gadu laikā “Orkla” jau ir ieguldījusi saldumu un uzkodu biznesā.

Ņemot vērā paziņojumu par cepumu un vafeļu kompetenču centra būvniecību, 2018. gadā “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” pieņēma lēmumu atcelt pirmo izsludināto iepirkumu, lai aptvertu abu projektu kopējo attīstību, izmantojot tās iespējas, ko var gūt no infrastruktūras sinerģijām. Tas garantēs to, ka gan “Laimas” ražotnes, gan jaunās cepumu un vafeļu ražotnes projekti tiek izstrādāti atbilstoši vienādiem standartiem.

Jau 2020. gada otrajā pusē plānota “Laimas” ražotnes atklāšana, bet 2022. gadā Ādažos, Laimas ielā, blakus tai plānots atklāt jauno, moderno cepumu ražotni, kas specializēsies tikai cepumu un vafeļu ražošanā. Tā būs lielākā šāda veida ražotne Baltijas valstīs un Skandināvijā.

Detalizētāka informācija par jaunās “Laimas” ražotnes būvniecības projekta izsludināto iepirkumu pieejama Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā: https://pvs.iub.gov.lv/show/567140

Aktuālākajai informācijai par projekta norisi iespējams sekot līdzi “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” mājas lapā: https://orkla.lv/jaunumi/jauna-laimas-razotne-adazos/ .