picture1-1024x577

“ORKLA” GRUPA UZSĀK RAŽOT IZEJVIELAS NO JŪRASZĀLĒM

“Orkla Latvija” mātes uzņēmums “Orkla” pagājušajā gadā dibināja uzņēmumu “Orkla Ocean”, aizsākot darbu pie jauna biznesa virziena attīstības – jūraszāļu pārstrādes dažādās augstvērtīgās izejvielās. Šobrīd ir izdevies sasniegt pirmo rezultātu – uzsākta uz jūraszāļu bāzes radītu aromātu ražošana “Orkla” grupas uzņēmuma “Toro” rūpnīcā Norvēģijas pilsētā Arnā.

Šobrīd uzņēmums “Orkla Ocean” ir veicis pirmos izpētes darbus un uzsācis aromātu ražošanu no jūraszālēm, kurus plaši var pielietot dažādu pārtikas produktu ražošanā, piemēram, zīmola “Naturli” burgeros. Aromāti var uzlabot garšu teju visiem augu izcelsmes produktiem, sākot no mērcēm un gatavām maltītēm līdz konditorejas produktiem. Taču kolēģi Norvēģijā ir atklājuši, ka jūraszāļu izmantošanas iespējas ir vēl plašākas, nekā sākotnēji domāts.

“Orkla Ocean” ir svarīga “Orkla” grupas ilgtspējas iniciatīva. “Orkla” grupa uzsver, ka ir jāsāk vairāk izmantot okeāna sniegto produktu iespējas un jāsamazina sauszemes resursu patēriņš. Jūraszāles ir okeānu lietus mežs, kas attīra no liela apjoma CO2 izmešu un var palīdzēt ar klimata izmaiņām saistītu izaicinājumu pārvarēšanai. Kā jūras dārzeņi, kas dabiski piesātināti ar uzturvielām, jūraszāles var arī sniegt ievērojamu ieguldījumu pārtikas ražošanas palielināšanā pasaulē.

2020. gada beigās “Orkla” ieguldīja šī ilgtspējā biznesa virziena izaugsmē, caur “Orkla Ocean” iegādājoties 24,9% izejmateriālu ražošanas uzņēmuma AS “Arctic Seaweed” akciju daļas. 2016. gadā dibinātais Norvēģijas uzņēmums izstrādājis un patentējis ilgtspējīgu metodi izcilas kvalitātes jūraszāļu kultivēšanai un novākšanai, kas šobrīd tiek pakāpeniski ieviesta vairākās ražotnēs Norvēģijas rietumu piekrastē.