cepumi-selga-aspect-ratio-16-9

“Orkla” investēs jaunas ražotnes izveidē Latvijā

“Orkla” ir pieņēmusi lēmumu grupas ietvaros nostiprināt cepumu ražošanu un būvēt jaunu ražotni Latvijā. Šīs būs pēdējos gados lielākās investīcijas Latvijas pārtikas ražošanas nozarē, kas radīs 200 jaunas darba vietas.

Jaunā, modernā cepumu ražotne tiks būvēta Ādažos, blakus jaunajai “Laimas” ražotnei. Tā specializēsies tikai cepumu un vafeļu ražošanā un būs lielākā šāda veida ražotne Baltijas valstīs un Skandināvijā.

Plānots, ka jaunā ražotne sāks darbu 2022. gada nogalē. Tuvākajā laikā uzņēmums sāks ražotnes būvniecības plānošanas darbus un šī investīciju lēmuma īstenošanu, kā arī informēs par projekta attīstības galvenajiem posmiem.

“Šis ir nozīmīgs lēmums Latvijas pārtikas nozares vēsturē, nodrošinot vēl nebijušas investīcijas un jaunus ražošanas apjomus. Balstoties uz mūsu profesionālajām zināšanām, kā arī cepumu un saldumu ražošanas tradīcijām mūsu valstī, ir pieņemts lēmums būvēt cepumu un vafeļu ražošanas kompetences centru Latvijā, skaidro “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Investējot jaunā, modernā ražotnē, “Orkla” turpina specializēšanos, attīstot un koncentrējot ražošanu vienuviet. Tas nozīmē, ka uz jauno ražotni Ādažos tiks pārcelta ne tikai iemīļoto “Selga” cepumu, vafeļu un piparkūku ražošana, bet arī cepumu ražošana, kas šobrīd tiek īstenota Kungelvas pilsētas ražotnē Zviedrijā. Tādējādi Latvijā tiks ražoti cepumi un vafeles Skandināvijas un Baltijas valstīm, kā arī nākotnē citiem tirgiem, veidojot vafeļu un cepumu ražošanas kompetenču centru šajā reģionā.

Jaunā ražotne nodrošinās “Orkla” grupas konkurētspēju nākotnē, sniedzot iespēju mērķtiecīgi investēt jaunās tehnoloģijās, tādējādi paaugstinot ražošanas efektivitāti un radot spēcīgāku ražošanas platformu, kas dos iespēju izgatavot jaunus produktus, ieviest inovācijas, kā arī palielināt eksportu.

Plānots, ka līdz ar jaunās ražotnes izveidi, nākamo četru gadu laikā, “Orkla Confectionery & Snacks Latvija”, kas ir straujāk augošais pārtikas uzņēmums nozarē, radīs 200 jaunas darba vietas. Esošā “Staburadze” ražotne Artilērijas ielā turpinās ražot slavenās “Staburadze” kūkas, “Laimas” zefīrus un “Pedro” uzkodas un ēdienus.