orkla_latvija-1024x704-1-aspect-ratio-16-9

“ORKLA” LATVIJĀ APVIENOS VAIRĀKUS BIZNESUS

“Orkla” stiprinās savas pozīcijas Latvijas tirgū, apvienojot “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” un “Orkla Foods Latvija”, tādējādi izveidojot vienotu vadošo plaša patēriņa zīmolu preču organizāciju Latvijā. Jaunās organizācijas nosaukums ir “Orkla Latvija”*. Uzņēmumi kā apvienota “Orkla Latvija” organizācija sāks strādāt šī gada otrajā pusē.

“Orkla Confectionery & Snacks Latvija” un “Orkla Foods Latvija” abi ir veiksmīgi savā darbībā, un to apvienošana vienā organizācijā sniegs iespēju kļūt vēl spēcīgākiem, lai stiprinātu tirgus pozīcijas augstas konkurences apstākļos.

Uzņēmumu apvienošanas process ir uzsākts, izveidojot vienu organizācijas vadības komandu. Par jaunās organizācijas “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētāju apstiprināts Toms Didrihsons, kuram ir vairāk nekā 15 gadu pieredze “Orkla” uzņēmumos Latvijā. Līdz šim viņš bija “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs, kā arī iepriekš ir strādājis dažādās vadības līmeņa pozīcijās “Orkla Foods Latvija”. Jaunā vadības komanda darbu sāks 2019. gada 29. martā.

“Man ir patiess gandarījums par šo spēcīgo un loģisko soli pretī izaugsmei. “Orkla” ir eksperts vietējo zīmolu attīstībā. Apvienojot abus uzņēmumus, mēs radām spēcīgu platformu nākotnes izaugsmei. Mēs kļūsim par līderi plaša patēriņa zīmolu preču segmentā Latvijā ar daudzveidīgu sortimentu, radot arvien jaunus, inovatīvus un augstākās kvalitātes produktus. Apvienošana mums sniegs iespēju strādāt efektīvāk kā vienotai komandai, vienlaikus nodrošinot pamatu straujākai izaugsmei un veicinot sinerģijas,” stāsta “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

“Orkla Foods Latvija” valdes priekšsēdētāja Lolita Bemhena nolēmusi meklēt jaunus izaicinājumus ārpus “Orklas”. Lolita Bemhena turpinās strādāt uzņēmumā līdz šā gada vasarai un palīdzēs apvienošanas procesa norisē.

“Lolita Bemhena vadīja uzņēmumu 27 gadus. Viņa kopā ar savu komandu ir attīstījusi uzņēmumu, kas šodien ir viens no vadošajiem pārtikas uzņēmumiem Latvijā. Esam patiesi pateicīgi Lolitai Bemhenai par veiksmīgo sadarbību un novēlam veiksmi turpmāko plānu īstenošanā,” uzsver “Orkla Foods” valdes priekšsēdētāja Baltijā un Ziemeļvalstīs Anna-Beta Froihena (Ann-Beth Freuchen).

„Es vēlos pateikties saviem kolēģiem “Orklā” par kopā aizvadītiem brīnišķīgiem gadiem. Es biju līdzdibinātāja “Spilvai” 1992. gadā, kas sākumā bija mazs uzņēmums, bet mums izdevās sasniegt lieliskus rezultātus un augt – gan pirms, gan pēc pievienošanās „Orkla” ģimenei 2004. gadā. Es esmu pārliecināta, ka šis ir īstais brīdis pārmaiņām manā dzīvē. Es turpmāk vēlos vairāk laika pavadīt kopā ar ģimeni, pievērsties dažādiem hobijiem, kā arī rūpēties par savu veselību un labsajūtu, bet vēlāk, iespējams, es meklēšu jaunus izaicinājumus gan personīgi, gan profesionāli,” uzsver “Orkla Foods Latvija” valdes priekšsēdētāja Lolita Bemhena.

*“Orkla Latvija” ir organizācija, kas apvieno divus uzņēmumus – SIA “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” un SIA “Orkla Foods Latvija”, kuru kopējais apgrozījums 2017.gadā bija 112,6 miljoni eiro.

“Orkla” ir eksperts spēcīgu vietējo zīmolu attīstībā, saglabājot to produktu tradīcijas un vērtības, kā arī attīstoties līdzi laikam un modernizējot ražošanas procesus. “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” ir vadošais šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmums Baltijas valstīs. “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” pārstāv šādus produktu zīmolus: “Laima”, “Selga”, “Staburadze”, “Ādažu Čipsi”, “Taffel the Original Snacks” un “Pedro”. Uzņēmums eksportē preces uz gandrīz 30 valstīm, tajā kopumā strādā vairāk nekā 1 000 cilvēku.

“Orkla Foods Latvija” ir viens no modernākajiem un lielākajiem ēdienu un ēdiena piedevu ražotājiem Latvijā un Baltijas valstīs, kurā strādā vairāk nekā 180 cilvēku. Uzņēmums ar nosaukumu “Orkla Foods Latvija” strādā kopš 2015. gada decembra, kad tika pabeigta “Orkla” grupai piederošo kompāniju SIA “Spilva” un AS “Gutta” apvienošana vienā uzņēmumā. Jau vairāk nekā 25 gadus Latvijā un arī tās kaimiņvalstīs ir pazīstami un iecienīti uzņēmuma zīmoli un produkti, kas pieejami tādās kategorijās kā tomātu mērces un kečupi, majonēzes, dresingi, konservēti dārzeņi, ievārījumi un deserti, mārrutki un sinepes, zupas un otrie ēdieni, garšvielas, sulas un nektāri, dzeramais ūdens un kvasa dzēriens, smūtiji.