barona_gaj_10.09.-109-1024x683-1-aspect-ratio-16-9

“ORKLA LATVIJA” ATBALSTA PROJEKTU “CEĻĀ AR BARONU”

Godinot Krišjāņa Barona 185. gadu jubileju un 150 gadus kopš likti pamati zīmolam “Laima”, uzņēmums “Orkla Latvija” iesaistījies Imanta Ziedoņa muzeja projektā “Ceļā ar Baronu”. Viens no lielākajiem projekta notikumiem ir Barona ceļa no Tartu līdz Dundagai noiešana. Lai paveiktu šo gājienu, Ziedoņa muzejs pulcēja 60 mūsdienu baronus – uzņēmējus, valstsvīrus, kultūras, izglītības un citu jomu pārstāvjus, tostarp “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētāju Tomu Didrihsonu, kuri vēlētos pievienoties šim ceļam.

10. septembrī Toms Didrihsons veica vienu no gājiena posmiem Rīgā. Katram no gājiena veicējiem ir vairāki uzdevumi – atrast savas īpašās vietas ceļā, vērot dabu, iemūžināt ceļu fotogrāfijās un izveidot nelielu sava ceļa posma aprakstu.

 

“Man bija tas gods doties ceļā kopā ar Krišjāni Baronu un dalīties savās pārdomās par viņa un Imanta Ziedoņa darbu, kā arī to, kā es un mūsu zīmols “Laima” pārstāv līdzīgas vērtības. Šis projekts ir simbols tam, ka ikviena ceļš ir nozīmīgs, bet, apvienojot spēkus un dodoties tajā kopā, mēs spējam rast iespējas, kas nebūtu saredzamas vienatnē. Arī zīmolu “Laima” caurvij šī doma – attīstība, kas balstīta prasmēs, sadarbībā un mīlestībā pret to, ko darām. Tas veicina mūsu izaugsmi, gluži kā ikvienas zināšanas un tautas savstarpējā sadarbība veicina sabiedrības attīstību,” uzsver “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Toms Didrihsons uzsāka ceļu no Krišjāņa Barona atdusas vietas, tad dodoties uz vēsturiskā, meistaru pieredzes veidotā un Latvijā mīlētā saldumu zīmola “Laima” mājām – “Laimas”  šokolādes muzeju un ražotni Miera ielā – , tad turpinot ceļu uz Zaļo ielu, kurā savulaik atradās pirmā šokolādes ražotne, kurā attīstījās zināšanas un prasmes, kas izmantotas zīmola “Laima” produktu ražošanā. Nākamā pieturvieta bija Krišjāņa Barona piemineklis Vērmanes dārzā, pēc kura Toms Didrihsons devās pie leģendārā “Laimas” pulksteņa, bet gājiens tika noslēgts pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas.

“Es no sirds esmu lepns, ka apņēmības un radošuma pilnas personības vienojas kopīgiem projektiem un piepilda Latvijas kultūras telpu ar vērtīgām, identitāti stiprinošām nacionālajām zināšanām, pasniedzot tās saistošā un vēl nebijušā veidolā. Tieši to jau gadiem dara Imanta Ziedoņa muzeja komanda, un projekts “Ceļā ar Baronu” ir tikai viens no daudziem izcili īstenotiem darbiem kopā ar spēcīgiem domubiedriem,” papildina Toms Didrihsons.

Godinot Krišjāņa Barona 185. jubileju, pēc K. Barona muzeja aicinājuma Imanta Ziedoņa muzejs uzsāka projektu “Ceļā ar Baronu”. Mūsu tautas lielo cilvēku un ģēniju cienīšana, arī viņu darbu studēšana bija viena no Imanta Ziedoņa interesēm. Projekta “Ceļā ar Baronu” iecere ir godināt Krišjāni Baronu ar notikumu ciklu, kas aktualizē Ziedonim un Baronam, kā arī ikvienam Latvietim tik būtisko vērtību – tautasdziesmu.