Orkla-Latvija-aspect-ratio-16-9

“Orkla Latvija” iegūst Zelta kategorijas godalgu Ilgtspējas indeksā 2023

Trešo gadu piedaloties Ilgtspējas indeksā, “Orkla Latvija” nostiprina rezultātu Zelta kategorijā.

“Šis bija jau trešais gads, kad piedalījāmies biedrības “Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta” (InCSR) organizētajā Ilgtspējas indeksa novērtējumā. Pirmajā gadā saņēmām sudraba godalgu, pērn – zelta, ko šogad esam nostiprinājuši atkārtoti. Dalība Ilgtspējas indeksā ļauj sekot līdzi mūsu snieguma dinamikai laikā, kā arī sarūpēt pierādījumus tiem visiem kritērijiem, kas tiek vērtēti tieši ilgtspējīgos uzņēmumos. Pagājušā gada laikā mēs kā komanda esam daudz darījuši, lai uzlabotu savu rezultātu un mēs turpināsim iesāktos darbus un apņemšanos sasniegt mūsu ilgtspējas mērķus! Vienlaikus, izmantojot iespēju, es vēlos pateikties visiem kolēģiem, kuri bija iesaistīti datu vākšanā un apkopošanā,” saka Dana Smorodska, “Orkla Latvija” Inovāciju un ilgtspējas departamenta direktore.

 

Nostiprināšanās Zelta kategorijā liecina par stratēģisku pieeju gan darbības plānošanai, izpildei, atsekošanai un arī komunikācijai par savu sniegumu.

 

“Orkla Latvija” Ilgtspējas stratēģija paredz daudzpusīgu pieeju organizācijas darbā, kam atbilstoši izvirzītas piecas fokusa jomas: uzturs un labsajūta, droši produkti, ilgtspējīgi izejmateriāli, atbildība pret vidi, rūpes par cilvēkiem un sabiedrību. Katrā no šiem darbības virzieniem noteikti ilgtermiņa mērķi un uzdevumi, kurus uzņēmums apņēmies pakāpeniski realizēt līdz 2025. gadam.

 

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kura pamatā ir starptautiski atzīta metodoloģija. Tas palīdz Latvijas uzņēmumiem diagnosticēt savas darbības ilgtspēju un korporatīvās atbildības līmeni. Vienlaikus tas sabiedrībai, valsts un nevalstiskajām organizācijām sniedz objektīvus kritērijus, lai uzslavētu un atbalstītu tādus uzņēmumus, kuri palīdz stiprināt Latvijas ekonomiku ilgtermiņā. Ilgtspējas indeksa dalībnieki demonstrē drosmi, atklātību un apņemšanos pilnveidot savu sniegumu. Tieši šīs organizācijas spēj ne tikai ietekmēt savas nozares attīstību, bet arī sekmēt valsts ilgtspēju.