2021_02_04_vafelu_krasns-1024x682-1-aspect-ratio-16-9

“ORKLA LATVIJA” INVESTĒ 215 000 EIRO “SELGAS” VAFEĻU RAŽOŠANAS ATTĪSTĪBĀ

“Orkla Latvija” turpina attīstīt vafeļu ražošanas procesus, ieguldot 215 000 eiro jaunas dzesēšanas iekārtas iegādē. Jaunā iekārta paredzēta pildīto vafeļu vienmērīgai dzesēšanai, lai varētu kvalitatīvi un precīzi tās sagriezt nepieciešamajās formās. Šīs investīcijas sniedz iespēju “Orkla Latvija” palielināt ražošanas jaudu, kā arī nodrošināt augstākās kvalitātes produktus.

“Šī investīcija ir turpinājums jaunās vafeļu krāsns iegādes projektā, kas mums sniedz iespēju pilna ražošanas procesa automatizācijai. Ar šo ieguldījumu mēs veicam savu laiku nokalpojušās dzesēšanas iekārtas nomaiņu uz jaunu, pilnībā automatizētu tehnoloģiju. Jaunajā dzesēšanas iekārtā pildītās vafeļu lapas dzesējas ar tīru, sausu un atdzesētu gaisu, kas labvēlīgi ietekmē vafeļu pildījumu un palīdz saglabāt nemainīgi labu produkta garšu un kvalitāti. Vienlaikus mēs varam samazināt dīkstāves laiku, tādējādi uzlabojot ražošanas efektivitāti,” uzsver “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Jaunā dzesēšanas iekārta ir ražota no pārtikas rūpniecībā izmantojama nerūsējošā tērauda un atbilst augstākajiem nozares kvalitātes standartiem. Līdz ar šīs iekārtas uzstādīšanu, tiek radīta iespēja automatizēti dzesēt pildītās vafeļu lapas 24 stundas diennaktī jeb trīs maiņās bez apstājas.

Kā jau ziņots iepriekš, “Orkla Latvija” mātes uzņēmums nolēmis būvēt vēl vienu ražotni Ādažos, blakus “Laimas” jaunajai ražotnei, tādējādi Latvijā būs jau septiņas “Orkla” ražotnes, no kurām trīs atradīsies Ādažos. Jaunā ražotne specializēsies tikai cepumu un vafeļu ražošanā, un būs lielākā šāda veida ražotne Baltijas valstīs un Skandināvijā. Papildus būvniecībai sekos vēl būtiskas investīcijas jaunās iekārtās un ražošanas līnijās, kopumā veidojot pēdējos gados lielākos ieguldījumus Latvijas pārtikas ražošanas nozarē, kas radīs ap 250 jaunu darba vietu. Kopumā ap 75% “Orkla Biscuit Production” ražotnē izgatavoto produktu tiks eksportēti. Plānots, ka jaunā ražotne sāks darbu 2022. gadā.