2021_02_09_divkrāsu_cepumi_investīcijas-1024x681-1-aspect-ratio-16-9

“ORKLA LATVIJA” INVESTĒ 260 000 EIRO CEPUMU RAŽOŠANAS ATTĪSTĪBĀ UN PAPLAŠINA “SELGAS” SORTIMENTU

2020. gada nogalē “Orkla Latvija” pabeidza nozīmīgu attīstības projektu, modernizējot vienu no cepumu ražošanas iekārtām, lai uz tās gatavotu divkrāsu cepumus, kas sniedz iespēju zīmola “Selga” sortimentu papildināt ar jauniem, inovatīviem produktiem. Kopumā šajā pilnveides projektā investēti 260 000 eiro.

“Nozīmīgs pērnā gada projekts ir cepumu ražošanas līnijas pilnveide, lai radītu divkrāsu cepumus. Projekta ietvaros uzstādījām jaunus tehnoloģiskos risinājumus jau esošai cepumu ražošanas līnijai, kas rada plašas iespējas “Selga” sortimenta attīstībā. Šobrīd tirgū piedāvājam tradicionālu krāsu un garšu produktus, bet jau nākotnē plānots uz pilnveidotās iekārtas gatavot arī cita veida un krāsu kombināciju cepumus,” uzsver “Orkla Latvija” komunikācijas direktore Lineta Mikša.

Zīmols “Selga” iemieso klasiskas vērtības, kas izteiktas aktuālos un saistošos augstas kvalitātes produktos. “Selgas” cepumi un vafeles ir gan ikdienišķi našķi, gan arī plaši pielietoti kulinārijā un citu gardumu radīšanā, tādēļ papildus jau iecienītajiem produktiem, nepārtraukti attīstām un ieguldām inovācijās,” papildina Lineta Mikša.

Kopumā zīmola “Selga” sortimentu veido 77 produkti. Šobrīd “Selga” piedāvā divu veidu cepumus, kas ražoti uz pilnveidotās ražošanas līnijas – “Selga Play” cepumi ar kakao un “Selga Play” cepumi ar iebiezināto pienu. Abu produktu ražošanā netiek  izmantota palmu eļļa. “Selga Play” cepumi ar kakao un “Selga Play” cepumi ar iebiezināto pienu jau pieejami tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Kā jau ziņots iepriekš, “Orkla Latvija” mātes uzņēmums nolēma būvēt vēl vienu ražotni Ādažos, blakus “Laimas” jaunajai ražotnei, tādējādi Latvijā būs jau septiņas “Orkla” ražotnes, no kurām trīs atradīsies Ādažos. Jaunā ražotne specializēsies tikai cepumu un vafeļu ražošanā, un būs lielākā šāda veida ražotne Baltijas valstīs un Skandināvijā. Papildus būvniecībai sekos vēl būtiskas investīcijas jaunās iekārtās un ražošanas līnijās, kopumā veidojot pēdējos gados lielākos ieguldījumus Latvijas pārtikas ražošanas nozarē, kas radīs ap 250 jaunu darba vietu. Kopumā ap 75% “Orkla Biscuit Production” ražotnē izgatavoto produktu tiks eksportēti.