2021_05_04_ādažu_čipsu_ražotne_investīcijas_1-1024x684-1-aspect-ratio-16-9

“ORKLA LATVIJA” INVESTĒ VAIRĀK NEKĀ 55 000 EIRO “ĀDAŽU ČIPSU” RAŽOTNES ILGTSPĒJĪGĀ ATTĪSTĪBĀ

“Orkla Latvija” pabeigusi divus nozīmīgus “Ādažu Čipsu” ražotnes pilnveides projektus, kopumā ieguldot vairāk nekā 55 000 eiro. Investējot vairāk nekā 20 000 eiro, uzlabots ūdens uzsildīšanas process, savukārt par 35 000 eiro uzņēmums iegādājies un uzstādījis jaunu iekārtu (hidrociklonu), lai ievāktu kartupeļu cieti tālākai izmantošanai.

“Pateicoties mūsu prasmīgās komandas darbam, esam pabeiguši divus nozīmīgus ilgtspējīgas attīstības investīciju projektus “Ādažu Čipsu” ražotnē. Mēs esam pilnībā rekonstruējuši ūdens uzsildīšanas sistēmu un tagad šajā procesā izmantojam ražošanā iegūto enerģiju, kas palīdz par 10% samazināt dabasgāzes patēriņu. Savukārt, uzsākot kartupeļu cietes ievākšanas procesu, esam ne tikai atraduši biznesa iespēju, pārdodot kartupeļu čipsu ražošanas blakusproduktu, bet arī par 9% samazinājuši notekūdeņu apjomu,” norāda “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Projekta ietvaros ir pilnībā rekonstruēta “Ādažu Čipsu” ražotnes ūdens uzsildīšanas sistēma, kā arī turpmāk šajā procesā lietderīgi tiek izmantota saspiestā gaisa kompresoru radītā siltumenerģija, līdz ar to samazinot dabasgāzes patēriņu.

Pirms hidrociklona uzstādīšanas visa kartupeļu ciete, kas izdalījās, kartupeļus griežot šķēlītēs, nonāca ražotnes notekūdeņos, kas pēc tam tika attīrīti. Tagad pilnveidotais kartupeļu cietes mehāniskais atdalīšanas process ar jauno iekārtu sniedz iespēju cieti savākt un pārdot kartupeļu cietes pārstrādātājiem un uzņēmumiem lopbarībai. Šī projekta ietvaros arī ūdens tiek izmantots atkārtoti, tādējādi samazinot tā patēriņu, kā arī vienkāršojot rūpniecisko notekūdeņu attīrīšanas procesu.

Abi šie projekti īstenoti “Orkla Latvija” ilgtspējas stratēģijas segmenta “Atbildība pret vidi” ietvaros. Kopumā “Orkla Latvija” stratēģija paredz apņemšanos darboties saskaņā ar atbildīgiem, ētiskiem un uz ilgtermiņa attīstību vērstiem uzņēmējdarbības principiem visā piegādes ķēdē, sākot no ražošanas līdz produktu nonākšanai veikalos. Vairāk par “Orkla Latvija” ilgtspējas stratēģiju var uzzināt šeit: https://orkla.lv/ilgtspeja/.

Kopš 2012. gada “Orkla Latvija” “Ādažu Čipsu” ražotne ir dubultojusi kopējos ražošanas apjomus. Gada laikā “Ādažu Čipsiem” un citiem zīmoliem tiek saražotas vairāk nekā 5 000 tonnas kartupeļu čipsu un citu sāļo uzkodu. “Orkla Latvija” ražo produkciju arī citiem “Orkla” grupas uzņēmumiem Skandināvijā.

2021_05_04_ādažu_čipsu_ražotne_investīcijas_2-1024x683-1-aspect-ratio-4-3
2021_05_04_ādažu_čipsu_ražotne_investīcijas_3-1024x683-1-aspect-ratio-4-3