shutterstock_1696295983-1-1024x714-1-aspect-ratio-16-9

“ORKLA LATVIJA” LĪDZ 2025. GADAM APŅEMAS ATTEIKTIES NO SPROSTOS DĒTĀM OLĀM

Plaša patēriņa zīmolu preču ražošanas un izplatīšanas uzņēmums “Orkla Latvija” apņemas līdz 2025. gadam atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas ražošanā.

“Orkla Latvija” izvēlas izejmateriālus un to piegādātājus saskaņā ar “Orkla” grupas noteiktām augstākās kvalitātes prasībām, kas paredz sadarbību tikai ar pārbaudītiem un uzticamiem piegādātājiem, kā arī pāreju uz ilgtspējīgāku izejmateriālu izmantošanu, tostarp tādu, kas iegūti, ievērojot dzīvnieku labturības principus.

““Orkla Latvija” ir daļa no “Orkla” grupas, kas mums sniedz iespēju ne tikai attīstīt un pilnveidot iemīļotus zīmolus šeit Latvijā, bet arī ieguldīt to ilgtspējā. Soli pa solim mēs strādājam šajā virzienā, un jau kopš 2019. gada īstenojam visaptverošu “Orkla Latvija” ilgtspējas stratēģiju, kas paredz apņemšanos darboties saskaņā ar atbildīgiem, ētiskiem un uz ilgtermiņa attīstību vērstiem uzņēmējdarbības principiem visā piegādes ķēdē, sākot no ražošanas līdz produktu nonākšanai veikalos. Stratēģijas ietvaros esam nosprauduši arī mērķi līdz 2025. gadam atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas visu mūsu produktu ražošanā. Šobrīd esam projekta rīcības plāna izstrādes procesā, lai, ievērojot mūsu augstākās kvalitātes prasības, līdz 2025. gadam “Orkla Latvija” produkti tiktu ražoti, ievērojot šo atbildīgo biznesa praksi,” uzsver “Orkla Latvija” komunikācijas direktore Lineta Mikša.

Šis projekts tiek īstenots saskaņā ar “Orkla Latvija” ilgtspējas stratēģiju. Tā paredz daudzpusīgu pieeju organizācijas darbā, kā arī atbilstoši tai ir izvirzītas piecas fokusa jomas: uzturs un labsajūta, droši produkti, ilgtspējīgi izejmateriāli, atbildība pret vidi, rūpes par darbiniekiem un sabiedrību. Katrā darbības virzienā ir noteikti ilgtermiņa mērķi un uzdevumi, kuru izpilde ir pakāpeniska. Vairāk par “Orkla Latvija” ilgtspējas stratēģiju un progresu iespējams uzzināt šeit: https://orkla.lv/ilgtspeja/.

“Orkla Latvija” ražotnes strādā saskaņā ar augstākās kvalitātes prasībām, ko apliecina gan regulāri “Orkla” grupas auditi, gan neatkarīgi, starptautiski atzīti kvalitātes auditi. “Orkla Latvija” cepumu, zefīru un čipsu ražotnes ir sertificētas pēc Lielbritānijas mazumtirdzniecības apvienības (British Retail Consortium – BRC) pārtikas drošības un kvalitātes standarta. Papildus tam “Orkla Latvija” šokolādes, cepumu un vafeļu, kā arī zefīru ražotnes ir sertificētas pēc ISO 9001:2015 kvalitātes vadības sistēmas standarta un divas – “Pedro” un “Staburadze” – pēc ISO 22 000 pārtikas drošuma standarta, kas apliecina visu ražotņu spēju nodrošināt ražošanas procesus, lai radītu produkciju pēc augstākās kvalitātes standartiem.