arm7048-edit-1024x684-1-aspect-ratio-16-9

“Orkla Latvija” noslēdz darījumu par ūdens zīmola “Everest” pārdošanu; turpinās koncentrēties uz pārtikas produktu zīmolu attīstīšanu

Latvijā viens no vadošajiem pārtikas, saldumu un uzkodu ražotājiem “Orkla Latvija” vienojies par ūdens zīmola “Everest” pārdošanu uzņēmumam “Cēsu Alus”. Darījums paredz zīmola “Everest” un tā ražošanas iekārtu pārdošanu dzērienu nozares līderim, kamēr līdzšinējā “Everest” ražotnes ēka Valdlaučos saglabāsies “Orkla Latvija” īpašumā. Pēc darījuma noslēgšanās visiem “Everest” ražotnē nodarbinātajiem tiks piedāvāts darbs citās “Orkla Latvija” ražotnēs.

”Orkla Latvija” paspārnē tiek attīstīti vairāki desmiti dažādi zīmoli, lielākā daļa no tiem pārtikas produktu, uzkodu un saldumu kategorijās, kas arī ir mūsu galvenā kompetence, kuru vēlamies stiprināt un attīstīt. Šobrīd mūsu uzmanības centrā ir aktīvs starts jaunajā “Laimas” ražotnē Ādažos, topošās modernākās cepumu un vafeļu ražotnes “Selga” Ādažos attīstība, kā arī svarīgu ilgtspējas lēmumu pieņemšana, nododot spēcīgo ūdens zīmolu “Everest” šīs kategorijas profesionāļu rokās,” skaidro Toms Didrihsons, “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētājs.

“Everest” ražotne Valdlaučos darbu sāka 1997. gadā un bija viena no pirmajām pārtikas ražotnēm Latvijā, kas ieviesa un sertificēja starptautiski atzītas kvalitātes vadības sistēmas atbilstoši ISO 9001 un HACCP sertifikācijai (pārtikas produktu nekaitīgums). 2019. gada nogalē, investējot 210 tūkstošus eiro, “Orkla Latvija” īstenojusi nozīmīgu ilgtspējas projektu “Everest” ražotnē Valdlaučos, lai samazinātu izmantotās plastmasas daudzumu “Everest” ūdens pudeļu ražošanā. Ražotnē Valdlaučos nodarbināti 12 darbinieki.

“Visiem 12 “Everest” ražotnes darbiniekiem tiks piedāvāts darbs citās “Orkla Latvija ražotnēs”. Tikko, atklājot jaunās “Laimas” mājas, kurās nodarbināti 120 cilvēki, un nākamā gada sākumā atklājot pilnībā jaunu cepumu un vafeļu ražošanas centru, kurā kopumā tiks piedāvātas 250 jaunas darba vietas, pastāvīgi esam jaunu darbinieku meklējumos. Tādēļ būsim tikai priecīgi, ja savējie paliks ar savējiem un turpinās darbu kādā no mūsu citām ražotnēm,” piebilst Toms Didrihsons.

Darījuma noslēgšanai nepieciešama Konkurences padomes atļauja. Darījuma summa netiks atklāta. Konkrētu plānu attiecībā uz “Everest” ražotnes ēku uzņēmumam “Orkla Latvija” šobrīd nav.