orkla-latvija_augu_valsts_produkti_2-aspect-ratio-16-9

“Orkla Latvija” paplašina sortimentu ar augu valsts produktiem

Plaša patēriņa zīmolu preču ražošanas un izplatīšanas uzņēmums “Orkla Latvija” attīstījis sortimentu augu valsts produktu kategorijā, piedāvājot zīmola “Naturli” produktus, kas gatavoti no augu valsts izejvielām – sojas pupiņu bumbiņas, šniceles, maltās sojas masu, desiņas, kā arī falafelus un augu tauku krēmu. Nākotnē plānots augu valsts produktu sortimentu paplašināt arī citos segmentos.

Mēs redzam arvien augošu interesi par augu valsts produktiem, jo tie ir iecienīti ne tikai vegānu, bet arī visēdāju vidū (flexitarian). Cilvēki arvien vairāk vēlas ieviest daudzveidību savā ēdienkartē un labprāt gaļu vai zivis aizstāj ar augu valsts produktiem. Arī 2019. gada nogalē “Orkla” grupas veiktajā ilgtspējas barometra pētījumā, kas īstenots Skandināvijā un Baltijā, lai analizētu iedzīvotāju paradumus, tika noskaidrots, ka Latvijā Baltijas valstu vidū ir lielākais īpatsvars cilvēku, kuri ievēro alternatīvu diētu (16%), un visvairāk cilvēku, kuri tikai dažreiz ēd gaļu un zivis. Papildus tam 23% respondentu no Latvijas noradīja, ka ir pārāk maz vegāniem piemērotu ēdienu variācijas, savukārt 29% šķita grūti pagatavot vegānisku maltīti,” uzsver “Orkla Latvija” komunikācijas direktore Lineta Mikša.

 

“Naturli” sortiments ir 100% veidots no augstākās kvalitātes augu valsts izejvielām, kā arī nesatur ĢMO. Saldētajiem “Naturli” produktiem ir ilgtspējīgāks iepakojums, kas ir daļēji radīts no cukurniedru materiāla, bet picu kastes – no pārstrādājama kartona.

Jauno produktu ražošana tiek īstenota saskaņā ar “Orkla Latvija” ilgtspējas stratēģiju. Tā paredz daudzpusīgu pieeju organizācijas darbā, kā arī atbilstoši tai ir izvirzītas piecas fokusa jomas: uzturs un labsajūta, droši produkti, ilgtspējīgi izejmateriāli, atbildība pret vidi, rūpes par darbiniekiem un sabiedrību. Katrā darbības virzienā ir noteikti ilgtermiņa mērķi un uzdevumi, kuru izpilde ir pakāpeniska.

Papildus “Naturli” zīmolam arī citi Latvijā mīlētie “Orkla Latvija” zīmoli piedāvā produktus, kas piemēroti augu valsts uztura piekritējiem. Zīmola “Ādažu Čipsi” sortimentā ir vairāk nekā septiņi vegāniem piemēroti produkti, tostarp pieprasītākie čipsi Latvijā – ar tomātu garšu. “Spilvas” produktu klāstu veido vairāk nekā 30 augu valsts produkti, kuru sastāvā nav dzīvnieku izcelsmes izejvielas, tostarp populārā vegānā “4 sezonu majonēze”. Papildus tam arī citu iecienīto zīmolu sortimentā atrodami produkti augu valsts uztura cienītājiem.