dsc_4148-1024x678-1-aspect-ratio-16-9

“ORKLA LATVIJA” UZLABO “GUTTAS” IEPAKOJUMU, SAMAZINOT TĀ IETEKMI UZ VIDI

“Orkla Latvija” sadarbībā ar uzņēmumu “Tetra Pak” 2021. gadā īsteno nozīmīgu zīmola “Gutta” ilgtspējas projektu, kas paredz pāreju uz jaunu iepakojumu. “Guttas” sulu, dzērienu un nektāru jaunās pakas ir radītas no vairāk nekā 84% atjaunojamu izejmateriālu, tādējādi samazinot ietekmi uz vidi.

“Mums ir svarīgi, lai mūsu lēmumi ilgstoši un labvēlīgi ietekmētu gan sabiedrības, gan mūsu apkārtējās vides ilgtspējīgu attīstību, tādēļ esam īpaši lepni, ka varam piedāvāt patērētājiem zīmola “Gutta” gardās sulas, dzērienus un nektārus ne vien vizuāli jaunā noformējumā, bet arī iepakojumā, kas rada mazāku ietekmi uz vidi. “Tetrapak” 1l un 2l iepakojumi ir radīti, izmantojot vairāk nekā 84% atjaunojamu izejvielu, tādējādi tie ir arī vieglāk pārstrādājami, turklāt palīdz mūsu produktus uzglabāt ilgāk svaigus un nosargā to labās īpašības. Tagad “Guttas” produkti jaunā, ilgtspējīgākā veidolā vēl precīzāk iemieso “Guttas” būtību un saikni ar dabu,” uzsver “Orkla Latvija” komunikācijas direktore Lineta Mikša.

“Mēs esam gandarīti par veiksmīgo sadarbību ar uzņēmumu ”Orkla Latvija”. “Orkla Latvija” ar zīmolu “Gutta” ir pirmais mūsu klients Baltijā sulu kategorijā, kas ieviesis šāda tipa “Tetra Brik® Aseptic” iepakojumu. Šāda izvēle apliecina uzņēmuma rūpes un interesi par ilgtspējīgu darbību. Šis risinājums palīdz saglabāt gan produkta īpašības, gan minimizēt ietekmi uz vidi, jo, piemēram, jauno 1l iepakojumu veido 86,7% augu izcelsmes izejvielas (kartons 68,1, plastmasa iegūta no cukurniedrēm 18,6%) un tikai 9,2 grami plastmasas. Ņemot vērā, ka sulas un sulu dzērieni ir dabiski, ļoti svarīgi ir to dzīves ciklā nodrošināt, ka iepakojums produktu pasargā no negatīvas ārējo apstākļu ietekmes, tostarp temperatūras svārstībām, gaismas un citiem,” norāda “Tetra pak” ilgtspējības transformācijas vadītāja Baltijas valstīs Nazanin Moradi.

“Guttas” jaunais 1l un 2l sulu, nektāru un dzērienu “Tetra Brik® Aseptic” iepakojums ir izgatavots galvenokārt no kartona un ir pārstrādājams. To pārstrādā, atdalot kartona masu no polimēru un alumīnija maisījuma, un pārvērš jaunos izstrādājumos – kartona kastēs, polimēru paletēs un citos. Kopumā šajā iepakojumā ir par 17% vairāk augu izcelsmes materiālu salīdzinājumā ar iepriekšējo iepakojumu.

Šis “Tetra Pak” iepakojums ir “Forest Stewardship Council”® sertificēts, kas nodrošina, ka kartons ir iegūts no FSC® sertificētiem mežiem un citiem kontrolētiem resursiem, palīdzot rūpēties par pasaules mežiem nākamajām paaudzēm. Papildus tam polimēra slāņi un vāciņš arī ir veidots no atjaunojamām izejvielām – cukurniedrēm. Iegādājoties šo “Bonsucro” sertificēto kartona iepakojumu ar atjaunojamu vāciņu un pārklājumiem, tiek atbalstīts ilgtspējīgs polimēru ražošanas process no cukurniedrēm.

“Carbon Trust” apstiprina, ka, pārejot uz augu izcelsmes plastmasu, “Tetra Pak” samazinājis šī iepakojuma oglekļa pēdas nospiedumu par 18%. “Carbon Trust” ir starptautisks klimata pārmaiņu un ilgtspējas konsultants ar misiju paātrināt pāreju uz zemu oglekļa emisijas ekonomiku, palīdzot valdībām, uzņēmumiem un organizācijām samazināt oglekļa emisijas un sasniegt lielāku resursu efektivitāti.

Šis projekts tiek īstenots “Orkla Latvija” ilgtspējas stratēģijas ietvaros, kas paredz apņemšanos darboties saskaņā ar atbildīgiem, ētiskiem un uz ilgtermiņa attīstību vērstiem uzņēmējdarbības principiem visā piegādes ķēdē, sākot no ražošanas līdz produktu nonākšanai veikalos. Vairāk par “Orkla Latvija” ilgtspējas stratēģiju var uzzināt šeit: https://orkla.lv/ilgtspeja/.