23.12.2019_orkla-latvija-zefiru-razotne-sanemusi-augstako-novertejumu-brc-audita-1024x683-1-aspect-ratio-16-9

“ORKLA LATVIJA” ZEFĪRU RAŽOTNE SAŅĒMUSI AUGSTĀKO NOVĒRTĒJUMU BRC AUDITĀ

2019. gada nogalē veiksmīgi noslēdzies Lielbritānijas mazumtirdzniecības apvienības (British Retail Consortium – BRC) pārtikas drošības un kvalitātesaudits “Orkla Latvija” zefīru ražotnē, kurā saņemts augstākais iespējamais novērtējums – AA līmenis.

“Pateicoties uzcītīgam, precīzam un labi plānotam darbam, kā arī īstenotajiem ražotnes pilnveides projektiem, esam spējuši padarīt mūsu zefīru ražotni par vēl konkurētspējīgāku. Pērnā gada nogalē saņēmām sertifikātu ar augsto A līmeņa novērtējumu, bet šogad esam spējuši augt un pierādīt sevi vēl labāk. Sertifikācija atbilstoši BRC standarta prasībām sniedz iespēju demonstrēt uzticama partnera reputāciju, lai sekmētu uzņēmuma tālāku attīstību eksporta tirgos un arī jaunu tirgu apgūšanu,” saka “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Kā ziņots iepriekš, pēdējo gadu laikā zefīru un cepumu ražotnēs īstenoti vairāki ievērojami investīciju projekti, kuru ietvaros ir pilnveidotas ražošanas līnijas, gatavās produkcijas un izejvielu plūsmas process, kā arī veikti uzlabojumi sanitārajos punktos, lai atbilstu visaugstākajiem pārtikas drošības standartiem.

BRC pārtikas drošības un kvalitātes standarta sertifikāts ir pasaulē vadošais pārtikas kvalitātes sertifikāts. Šī sertifikāta esamība ir ļoti daudzu Eiropas un pasaules vadošo mazumtirdzniecības veikalu ķēžu prasība sadarbības uzsākšanai un tās turpināšanai, jo tā sniedz pārliecību par pārtikas ražošanas uzņēmuma procesu norises kvalitāti.

Arī “Orkla Latvija” cepumu un čipsu ražotnes ir sertificētas pēc BRC pārtikas drošības un kvalitātes standarta. Papildus tam “Orkla Latvija” šokolādes, cepumu un vafeļu, kā arī zefīru ražotnes – ir sertificētas pēc ISO 9001:2015 kvalitātes vadības sistēmas standarta un divas – “Pedro” un “Staburadze” – pēc ISO 22 000 pārtikas drošuma standarta, kas apliecina visu ražotņu spēju nodrošināt ražošanas procesus, lai radītu produkciju pēc augstākās kvalitātes standartiem.

Kā ziņots iepriekš, “Orkla Latvija” mātes uzņēmums “Orkla” ir pieņēmis lēmumu grupas ietvaros nostiprināt cepumu ražošanu un būvēt jaunu ražotni Latvijā, Ādažos, blakus jaunajai “Laimas” ražotnei. Tā specializēsies tikai cepumu un vafeļu ražošanā un būs lielākā šāda veida ražotne Baltijas valstīs un Skandināvijā. Šīs būs pēdējos gados lielākās investīcijas Latvijas pārtikas ražošanas nozarē, kas radīs 250 jaunas darba vietas. Plānots, ka jaunā ražotne sāks darbu 2022. gada nogalē.