screenshot_30-1024x550-2-aspect-ratio-16-9

“ORKLA” STARP LĪDERIEM “DOW JONES” ILGTSPĒJAS INDEKSĀ

“Dow Jones” Ilgtspējas indeksā “Orkla” ir atzīta par vienu no trim vadošajiem pārtikas uzņēmumiem Eiropā. Šis ir jau desmitais gads pēc kārtas, kad “Orkla” ir iekļauta prestižajā “Dow Jones” Eiropas ilgtspējas indeksā.

“Indekss aptver plašu vides, sociālo un pārvaldības kritēriju klāstu un ir bijis noderīgs mums, salīdzinot pašu sniegumu ar citiem līdzīgiem uzņēmumiem. Ir ļoti patīkami redzēt, ka mūsu centieni samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izstrādāt ilgtspējīgus iepakojuma risinājumus un veicināt ilgtspējīgu izejvielu ražošanu tiek atzīti ar augstu novērtējumu,” uzsver “Orkla” viceprezidente ilgtspējas jautājumos Ellena Bērensa.

Daudzi uzskata, ka “Dow Jones” Ilgtspējības indekss ir pasaulē nozīmīgākais uzņēmumu vides un korporatīvās sociālās atbildības rādītājs, un tas kalpo kā svarīgs etalons investoriem un citām ieinteresētajām pusēm, novērtējot uzņēmumu nefinanšu rezultātus.

“Pāreja uz ilgtspējīgu ražošanu ir sociālā atbildība, kā arī tas ir būtisks aspekts, lai gūtu panākumus kā uzņēmums. Tas ir jautājums par spēju piedāvāt produktus un risinājumus ilgtspējīgai nākotnei un par labu riska pārvaldību. Iekļūšana “Dow Jones” Ilgtspējības indeksā ir atzinība “Orkla” spējai pārvaldīt ilgtspējības riskus, kā arī tas ir svarīgs arguments, kas palīdz saglabāt uzticību mums kā uzņēmumam, ” papildina Ellena Bērensa.

Jau kopš 2018. gada arī “Orkla Latvija” īsteno ilgtspējas stratēģiju, kas paredz daudzpusīgu pieeju organizācijas darbā, kā arī atbilstoši tai ir izvirzītas piecas fokusa jomas: uzturs un labsajūta, droši produkti, ilgtspējīgi izejmateriāli, atbildība pret vidi, rūpes par darbiniekiem un sabiedrību. Katrā darbības virzienā ir noteikti ilgtermiņa mērķi un uzdevumi, kuru izpilde ir pakāpeniska. Vairāk par “Orkla Latvija” ilgtspējas stratēģiju un progresu iespējams uzzināt šeit: https://orkla.lv/ilgtspeja/.