14510232.jpg_14510232_600x400-aspect-ratio-16-9

Investējot 380 000 eiro, “Ādažu Čipsu” ražotnē uzstāda notekūdeņu attīrīšanas iekārtas

Domājot ilgtermiņā un mērķtiecīgi investējot industriālo procesu ietekmes samazināšanai uz vidi, Latvijā vadošais šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmums “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” ieguldījis 380 000 eiro “Ādažu Čipsu” ražotnē, uzstādot jaunas un efektīvas ūdens attīrīšanas iekārtas, kas samazina notekūdeņu piesārņojuma slodzi uz vidi un uzlabo notekūdeņu attīrīšanas kvalitāti.

“Mēs ik gadu ieguldām ne tikai ražošanā un produktu attīstībā, bet arī industriālo procesu pilnveidē, lai mazinātu to ietekmi uz vidi. Mūsu mērķis ir ne tikai izdzīvot šo dienu, bet ielikt fundamentālus pamatus nākotnei. Tas arī nosaka mūsu prioritātes – investēt nākotnes attīstības perspektīvā, stāsta uzņēmuma “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

 “Tāpat kā jebkura atbildīga persona, arī uzņēmēji ap sevi rada pozitīvas pārmaiņas. Mums ir prieks Ādažos sadarboties ar “Orkla Confectionery & Snacks Latvija”, kas izprot vides un sociālos riskus, ir gatavi investēt modernās vides tehnoloģijās un saimniekot videi draudzīgi,” stāsta Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks. 

Šī gada laikā“Orkla Confectionery & Snacks Latvija” uzsāka mērķtiecīgu attīstību ilgtspējas jomā, izstrādājot stratēģiju, kas paredz apņemšanos darboties saskaņā ar atbildīgiem, ētiskiem, uz ilgtermiņa attīstību vērstiem uzņēmējdarbības principiem visā piegādes ķēdē, sākot no ražošanas līdz produktu nonākšanai veikalos.

Šā gada laikā uzņēmums ir arī sācis īstenot izstrādāto stratēģiju, investējot notekūdeņu attīrīšanas iekārtu uzstādīšanā “Ādažu Čipsu” ražotnē, kā arī jau līdz šī gada beigām atteiksies no palmu eļļas izmantošanas kartupeļu čipsu ražošanā, pilnībā aizstājot to ar saulespuķu eļļu.

Kopš 2012. gada “Ādažu Čipsu” ražotne ir dubultojusi kopējos ražošanas apjomus, gadā saražojot vairāk nekā 5 000 tonnas kartupeļu čipsu un citu sāļo uzkodu zīmoliem “Ādažu Čipsi”, “Taffel the Original Snacks” un citām privātajām preču zīmēm. Jaunās attīrīšanas iekārtas samazina notekūdeņu piesārņojumu, kā arī nodrošina iespēju attīstīt papildu ražošanas jaudu.