orkla-latvija_adazucipsi_1-1024x683-1-aspect-ratio-16-9

ŠOGAD “ĀDAŽU ČIPSI” PĀRSTRĀDĀJA 160 TONNAS LATVIJĀ AUDZĒTUS KRĀSAINOS KARTUPEĻUS

Plaša patēriņa zīmolu preču ražošanas un izplatīšanas uzņēmuma “Orkla Latvija” zīmols “Ādažu Čipsi” jau trešo sezonu piedāvā unikālu sāļo uzkodu – krāsainos čipsus –, kas gatavoti no Latvijā audzētiem kartupeļiem dabīgi zilā un sarkanā krāsā. Kopumā šogad, lai saražotu sarkano un zilo kartupeļu čipsus, pārstrādātas 160 tonnas krāsaino kartupeļu.

“Šajā rudens sezonā atkal tirgū piedāvājam plaši iecienītos krāsaino kartupeļu čipsus, kas gatavoti no Latvijā audzētiem augstākās kvalitātes zilajiem un sarkanajiem kartupeļiem. Šis ir unikāls produkts, kura radīšana prasa īpašas zināšanas un prasmes, jo krāsainajiem kartupeļiem ir atšķirīgas īpašības, kā arī to audzēšanas process Latvijā ir izaicinošs. Zilo un sarkano kartupeļu šķirnēm ir nepieciešama silta un gara vasara, kā arī to uzglabāšana nav iespējama ilgtermiņā, tādēļ šobrīd tie tiek audzēti ierobežotā apjomā, un krāsaino kartupeļu čipsus varam ekskluzīvi piedāvāt vien pāris mēnešus gadā. Mums ir prieks, ka zilo un sarkano kartupeļu čipsi gadu no gada rudens sezonā ir ļoti gaidīts produkts, par kuru saņemam neskaitāmas pozitīvas atsauksmes,” uzsver “Orkla Latvija” komunikācijas direktore Lineta Mikša.

“Ādažu Čipsu” sarkano kartupeļu čipsi ar balzamiko un zilo kartupeļu čipsi ar jūras sāli ir pieejami lielākajās tirdzniecības vietās Latvijā un “Orkla Latvija” interneta veikalā – veikals.orkla.lv.

“Pēdējo gadu laikā esam ne tikai uzlabojuši receptūras, pakāpeniski atsakoties no mākslīgajiem garšas pastiprinātājiem, samazinot sāls daudzumu un pārejot uz vienīgi saulespuķu eļļas izmantošanu produktu gatavošanā “Ādažu Čipsu” ražotnē, bet arī nepārtraukti attīstām sortimentu, piedāvājot gan iecienītus produktus, gan nebijušus jaunumus. Čipsu cienītājiem patīk tādas klasikas kā čipsi ar tomātu, diļļu, krējuma sīpola vai siera garšu, taču tajā pašā laikā patērētāji labprāt eksperimentē un vienmēr vēlas pamēģināt ko jaunu, un tieši tādēļ inovācijas ir daļa no mūsu identitātes,” papildina Lineta Mikša.

Kopumā 2020. gadā “Ādažu Čipsi” ražotājs “Orkla Latvija” plāno iepirkt vairāk nekā 19 000 tonnu kartupeļu. Šogad kopumā tika iestādīti vairāk nekā 573 hektāri ar kartupeļiem čipsu ražošanai. Čipsu ražošanai piemērotas ir kartupeļu šķirnes ar pietiekami augstu sausnas, bet zemu cukuru saturu. “Orkla Latvija” ražo “Ādažu Čipsus” no augstākās kvalitātes kartupeļiem, kas iegādāti no 12 Latvijas zemnieku saimniecībām.

“Ādažu Čipsu” ražotnē top augstākās kvalitātes kartupeļu čipsi un citas sāļās uzkodas, kas ir iecienītas ne tikai Latvijā, bet arī eksporta tirgos. Kopumā “Orkla Latvija” “Ādažu Čipsu” ražotnē tiek ražoti 120 dažādi produkti. Vidēji gadā tiek saražotas vairāk nekā 5 000 tonnas kartupeļu čipsu un citu sāļo uzkodu. “Orkla Latvija” ražo čipsus arī Zviedrijas tirgum, kā arī eksportē produkciju uz 13 valstīm: Azerbaidžāna, Lielbritānija, Baltkrievija, Mongolija, Īrija, Moldova, Krievija, Nīderlande, Izraēla, Norvēģija, Armēnija, Slovākija, Kanāda.