Publicitates-foto--aspect-ratio-16-9

“Ādažu” čipsu ražotnē pabeigta saules paneļu parka izveide

Turpinot rūpēties par ilgtspējīgu ražošanu un tiecoties pēc iespējas vairāk izmantot zaļo enerģiju pārtikas produktu ražošanā, pabeigta saules paneļu parka izveide “Orkla Latvija” zīmola “Ādažu” čipsu ražotnē Ādažos. Uzstādīti 528 saules paneļi, kuru kopējā jauda ir 250kW, kas ļaus nodrošināt 14% atjaunojamās elektroenerģijas no kopējā ražotnes elektroenerģijas patēriņa. Saules parka uzstādīšanā investēti vairāk kā 300 tūkstoši eiro.

“Jau ilgāku laiku “Ādažu” čipsi zīmols mērķtiecīgi strādā pie tā, lai samazinātu elektroenerģijas patēriņu, un jau šobrīd ražotnē tiek nodrošināts 51% “zaļās” elektroenerģijas, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem starp visām “Orkla Latvija” ražotnēm. Šis solis – saules parka izveide rūpnīcas teritorijā – bija loģisks turpinājums jau ieguldītajam darbam un sniegs mums vēl lielāku neatkarību, ļaujot pašiem nodrošināt 14% no kopējā rūpnīcas elektroenerģijas patēriņa,” stāsta “Ādažu” čipsu ražotnes vadītājs Niks Bisenieks.

Zīmols “Ādažu” čipsi jau veicis virkni aktivitāšu, kas apliecina ilgtspējīgu produktu ražošanu, tostarp, pāreju uz zaļo elektrību un CO2 emisijas samazinājumu par 23%. Tāpat  ražotnē veikti uzlabojumi kartupeļu noliktavas ventilācijas sistēmā, kas ļauj samazināt elektroenerģijas patēriņu un uzlabot kartupeļu uzglabāšanas apstākļus. Ieviests “FSC” sertificēts kartons visu “Ādažu” čipsu produktu transporta iepakojumam. Attiecībā uz sortimentu – radīti veselīgāki “Ādažu” pupiņu kraukšķi ar paaugstinātu šķiedrvielu saturu un “Ādažu” čipsu līnija “Mazāk sāls”, kuru ražošanā izmantots par 30% mazāk sāls kā citos kategorijas produktos. “Ādažu” čipsu zīmola produktos netiek izmantoti mākslīgie garšas pastiprinātāji,  kā arī “Ādažu” čipsu ražotne sasniegusi augstāko novērtējumu BRC, kā arī OFSS auditos. BRC  jeb British Retail Consortium sertifikāts ir apliecinājums, ka uzņēmumā ir veikti visi iespējamie pasākumi, lai izvairītos no starpgadījumiem saistībā ar pārtikas nekaitīgumu un drošumu. Savukārt OFSS jeb Orkla Food Safety Standard ir Orkla iekšējais pārtikas drošības standarts, kas balstīts uz jau minēto BRC standartu.

Saules parka izveide un ilgtspējīgu ražošanas procesu ieviešana ir daļa no SIA “Orkla Latvija” lgtspējas stratēģijas īstenošanas attiecībā uz apkārtējās vides aizsardzību, paredzot līdz 2025. gadam ieviest ražošanā atjaunojamo enerģiju līdz 60% no kopējā patēriņa, par 65% samazināt siltumnīcgāzu emisijas pašu darbībā un par 30% – vērtību ķēdē ārpus pašu darbības.

SIA “Orkla Latvija” turpina pāreju uz elektroenerģiju no atjaunojamiem resursiem arī citās uzņēmuma ražotnēs. Uz šo brīdi “zaļā” elektroenerģija tiek nodrošināta arī “Laima” saldumu ražotnei un “Orkla Latvija” loģistikas centram 50% apmērā, “Staburadze” ražotnei 47% apmērā, savukārt “Orkla Latvija” administrācijas ēkai Rīgā, Miera ielā – 47% apmērā.

“Orkla Latvija” īsteno Ilgtspējas stratēģiju kopumā piecos virzienos: Apkārtējās vides aizsardzība, Ilgtspējīgu izejmateriālu ieguve, Uzturs un labsajūta, Droši produkti un Rūpes par cilvēkiem un sabiedrību. Ar “Orkla Latvija” Ilgtspējas stratēģiju un mērķiem 2025. gadam var iepazīties: https://www.orkla.lv/ilgtspejas-strategija/.

 

Papildu informācijai:

Laura Bagātā

Komunikācijas vadītāja

SIA “Orkla Latvija”

E-pasts: laura.bagata@orkla.lv

Mobilais tālrunis: +371 26115666

www.orkla.lv